Laptopa su döküldükten sonra açılmıyor

Dostum 1.ci ihtimal kısa devre oldu veya anakart'ındaki komponent'lerden birisi bozuldu, 2.ci ihtimal su korozyon yaptı herhangi bir entegrenin çalışmasını engelliyor olabilir. Her iki ihtimalde de cihazını teknik servise emanet etmen gerekiyor, garantisi varsa bile yapacak birşey yok, tek şansın bu çünkü ama bana soracak olursan tamir edilebilir, güvenilir işinin ehli bir teknik servise götürmeni öneririm.

Dostum 1.ci ihtimal kısa devre oldu veya anakart'ındaki Komponent'lerden birisi bozuldu, 2.ci ihtimal su korozyon yaptı herhangi bir entegrenin çalışmasını engelliyor olabilir. Her iki ihtimalde de cihazını teknik servise emanet etmen gerekiyor, garantisi varsa bile yapacak bir şey yok, tek şansın bu çünkü ama bana soracak olursan tamir edilebilir, güvenilir işinin ehli bir teknik servise götürmeni öneririm.

Kanka aldığım yere götürmeyi düşünüyorum zaten su döküldüğü için garantisi gidecek ama mecbur yaptırmam lazım. Teknik servis yapar mı bunu?

Suyun döküldüğünü geç fark etmen kötü olmuş. Özellikle laptop çalışırken ve o yük altında temas etmesi gerçekten riskli durumlar ortaya çıkarabilecek durum. Temastan kaynaklı farklı sonuçlar almadığın için şanslısın. Soruna gelecek olursak anakart değişimi yapmaları muhtemel gibi içeride ki oksitlenmiş parçalar kısa devreli parçalar olma ihtimalinden kaynaklı. Geçmiş olsun.

Pirince yatır belki düzelir eğer düzelmezse yapacak bir şey yok tamirciler genelde sıvı temaslı cihazları tamir etmezler.

Suyun döküldüğünü geç fark etmen kötü olmuş. Özellikle laptop çalışırken ve o yük altında temas etmesi gerçekten riskli durumlar ortaya çıkarabilecek durum. Temastan kaynaklı farklı sonuçlar almadığın için şanslısın. Soruna gelecek olursak anakart değişimi yapmaları muhtemel gibi içeride ki oksitlenmiş parçalar kısa devreli parçalar olma ihtimalinden kaynaklı. Geçmiş olsun.
Teşekkürler. Peki bunu aldığım mağazanın teknik servisine götürürsem yapabilirler mi?

Pirince yatır belki düzelir eğer düzelmezse yapacak bir şey yok tamirciler genelde sıvı temaslı cihazları tamir etmezler.
Aldığım servise götüreceğim galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Peki bunu aldığım mağazanın teknik servisine götürürsem yapabilirler mi?

Aldığım servise götüreceğim galiba.
Aldığın mağaza bilgisayarının kendi servisine gönderir nasıl bir mağazadan aldığını bilmiyorum bilgisayarcı gibi bir dükkansa kendileri de yapabilir ama siz direkt olarak bilgisayarınızın kendi servisine de verebilirsiniz. Nasıl fiyat çıkarırlar orası hakkında bir bilgim yok maalesef.

Aldığın mağaza bilgisayarının kendi servisine gönderir nasıl bir mağazadan aldığını bilmiyorum bilgisayarcı gibi bir dükkansa kendileri de yapabilir ama siz direkt olarak bilgisayarınızın kendi servisine de verebilirsiniz. Nasıl fiyat çıkarırlar orası hakkında bir bilgim yok maalesef.

Kanka direkt Lenovo'dan almıştım oraya götüreceğim. Götürdüğüm bütün bilgisayarcılar sorumlu ben olmam deyip duruyorlar anlamadım. Ama Lenovo'nun teknik servisine götürürsem hem daha uzun hem daha pahalı tutabilir.

Geri
Yukarı