Laptopa su dökülürse ne olur?

vqid13

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Kardeşim bilgisayar başındayken (laptop) touch pad ve space barın üstüne bir miktar su dökmüş ve direk peçeteyle silmiş. Ne gibi bir arıza çıkabilir? Çok stres oldum iyi akşamlar.

Su içeriye giderse kısa devre yapıp anakartın yanmasına yol açabilir, kısacası her şey olabilir. En sağlıklısı bilgisayarı kapatıp, pilini söküp bir süre kurumaya bırakmak.

Ben döktüğümde bilgisayar açılmamaya başladı ve emcükleyerek(!) suyu çektim.
İşin şaka tarafı o günden sonra bilgisayar 10 kat daha yavaş çalıştı.

Su içeri kaçarsa parçalar bozulabilir bildiğim kadarıyla laptopu ters yatırıp sallayın su varsa dökülsün su dökülen yere fön makinesi tutun su varsa çıksın aklıma gelenler bunlar ya da tamire gönderin çok endişe ederseniz.

Arkadaşlar selam. Kardeşim bilgisayar başındayken (laptop) touch pad ve space barın üstüne bir miktar su dökmüş ve direk peçeteyle silmiş. Ne gibi bir arıza çıkabilir? Çok stres oldum iyi akşamlar.
Laptop un bataryasını çıkartın ve sakın açmayın. Laptop u ters çevirin ve yarın ilk iş iyi bir bilgisayarcıya götürün. Eğer cihazın anakart gibi değiştirilemeyecek bir parçasına su geldiyse laptop çalışmaz.

Başlığı görünce direk ıslanır cevabını vermek istedim şaka bir yana su içeri gitmediyse sorun oluşturmaz ama içeri kaçtıysa ve kullanılmaya devam ettiyse büyük ihtimal iş işten geçmiştir bu tip durumlarda direk kapatıp kurutmak gerekiyor.

evet şimdilik birşey yok gibi arkadaşlar 1 gün ters çevirip havlu üstünde bıraktım hepinize çok teşekkür ediyorum en kısa zamanda bilgisayarcıya göstereceğim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı