Notebook'a su dökülürse sorun olur mu?

Physic

Hectopat
Yer
Bartın
PC'yi akşam masanın üzerine bırakmıştım (notebook) sonraki günde yağmur yağdı çatıda su damlatıyormuş. ben de damlatan yerin tam altına koymuşum bir baktım PC su içinde hemen kuruladım içini açmaya çalıştım su var mı diye ama başaramadım. sadece birazını gördüm damlalar yoktu 1 2 tane fan hızında düşüklük hissediyorum onun dışında sorun yok sizce sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi akşam masanın üzerine bırakmıştım (notebook) sonraki günde yağmur yağdı çatıda su damlatıyormuş. ben de damlatan yerin tam altına koymuşum bir baktım PC su içinde hemen kuruladım içini açmaya çalıştım su var mı diye ama başaramadım. sadece birazını gördüm damlalar yoktu 1 2 tane fan hızında düşüklük hissediyorum onun dışında sorun yok sizce sıkıntı olur mu?
Hocam bilgisayarı 1 gün beklemeden açtıysanız büyük bir hata etmişsiniz. Korozyon veya su'dan dolayı kısa devre yapabilirdi. İyi ki yapmamış. Önerim teknik servise veya güvenilir bir tamirciye bilgisayarı vermeniz yönünde olacaktır. korozyon olduysa onları Saf Alkol ile temizlesinler. Ve içinde su damlaları hala varsa onları da temizlemesini isteyin.

Soğuk modda üfleyince niye zarar versin ki? İçinde fazla su varsa başka yere yayabilir ama.

Pilden çıkarttığını/Elektrik bağlantısını kestiğini varsayıp söylemiştim, aslında bir amaç bu suyu yayıp çok daha hızlı buharlaşmasını sağlamak. Şekerli veya tuzlu bir sıvı olmadığı için su buharlaştığında kalıntısı zarar vermez. Ama yukarıda elektrik bağlantısının tamamen kesmek gerektiğini söylemem gerekiyordu.

Geri
Yukarı