Laptopa uygun fiyatlı SSD önerisi

• Konuyu başlatan Ivory
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 872
Daha önce hiç AMD sistemle bu iş için meşgul olmamıştım, buradaki veri yolu uzantılarına hakim değilim, (karşıma beklediğim şey çıkmadı yani :) ) araştıracağım. Sorunuza da: Zaten diski DVD ROM'a takacağız, port sayımız sınırlı. Zamanında o mesajı da yine laptop için yazmıştım. Masaüstünde böyle bir şeye ihtiyaç duymayız zaten.
Lakin siz yine de alacağınız SSD'yi disk yuvasına, çıkardığınızı Caddy ile DVD ROM bölümüne takıp DVD ROM'unuzu da kutu ile harici bir okuyucuya dönüştürünüz. En makulü budur.
Çok teşekkür ediyorum açıklamanız için. Öyle yapacağım büyük ihtimalle.
860 EVO alınmaz artık. 870 EVO var.
860 EVO hem eski hem de daha pahalı. 870 EVO ise yeni bir model olduğu gibi daha uygun. Üstelik 128 katmanlı NAND kullanıyor. 860 EVO'nun devri kapandı artık. Kara borsaya düşmesine ramak kaldı. Saçma sapan fiyat çekiyorlar kafalarına göre bu ihtiyara.
burada bahsedilen cihazı da dediğiniz şekilde bağlayabiliyor muyum peki, farklarını bilmiyorum dediğim gibi ama caddy ile bağlayabilir miyim?

@Ivory SSD'yi Caddy kısmına takmayın asla. Orada SSD çok ama çok yavaş çalışacaktır. Çoğu cihazda orası SATA 1 falan. SATA 2 olanlar da var ama yine de yavaş. SSD'yi HDD kısmına takacaksınız. HDD'yi ise Caddy kısmına takacaksınız.

SSD'yi Caddy kısmına takmayın asla. Orada SSD çok ama çok yavaş çalışacaktır. Çoğu cihazda orası SATA 1 falan. SATA 2 olanlar da var ama yine de yavaş. SSD'yi HDD kısmına takacaksınız. HDD'yi ise Caddy kısmına takacaksınız.
Hocam DVD ROM'un bağlı olduğu portun SATA 3 desteklediği laptoplara denk geldim ben epey. Ondan kontrol etmesini söyledim. Eğer o da SATA 3'se kaliteli bir Caddy ile SSD rahatlıkla kullanılabilir. İkinci bir SSD'ye ihtiyaç varsa daha mantıklı tabi bunu yapmak. İlk SSD için değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı