Laptop'da GTX 1650 ekran kartının tam kullanılmaması

Hocam "oyun esnasında" ekranın sağ üstündeki parametrelerde GPU2'yi açıp gösterirseniz daha etkin olur. Amaç oyun oynarken GPU2'yi kullanıyorsa probleminiz benimkiyle aynı.

Evet kullanıyor işlemci GPU yazan yer i5'in işlemci GPU'su yani GPU2, sanırım tüm Laptop'ların en büyük sorunu bu. Ben Apex için şöyle çözdüm; texture Very High texture filtresi 2X ve tsaa açık ortalama 100 alıyorum yine ekran kartı arada %70 oluyor ama eskisi gibi de %50'ye düşmüyor.

Evet kullanıyor işlemci GPU yazan yer i5'in işlemci GPU'su yani GPU2, sanırım tüm Laptop'ların en büyük sorunu bu. Ben Apex için şöyle çözdüm; texture Very High texture filtresi 2X ve tsaa açık ortalama 100 alıyorum yine ekran kartı arada %70 oluyor ama eskisi gibi de %50'ye düşmüyor.
Evet maalesef hocam . Bu durum laptoplarda MUX switch ile alakalı bir durummuş.
1603892929121.png

bizimkisi ordaki MUXless oluyor yani görüntüyü harici bir ekran ile almıyorsanız kendi ekranında onboard ekran kartı üzerinden veriyor.

Evet maalesef hocam. Bu durum laptoplarda mux Switch ile alakalı bir durummuş.
Eki Görüntüle 717967
Bizimkisi oradaki muxless oluyor yani görüntüyü harici bir ekran ile almıyorsanız kendi ekranında onboard ekran kartı üzerinden veriyor.

Maalesef keşke biraz daha üstüne düşünüp daha farklı bir devre kursalar.

Hocam batarya ömrünü uzatmak için yapmışlar İyi hoş ama oyuncu laptopu bu bana ne batarya ömründen, alıyorsam tam performans almak için alıyorum. İnanın ufak tefek de bir işlemdir.

Hocam batarya ömrünü uzatmak için yapmışlar İyi hoş ama oyuncu laptopu bu bana ne batarya ömründen, alıyorsam tam performans almak için alıyorum. İnanın ufak tefek de bir işlemdir.
Evet benim de bataryayla pek bir alakam yok, zaten bataryada da oyun oynanamayacağına göre yap işte en performanslısından ama işte.

Geri
Yukarı