Laptop'ı bataryasız şarjda, akım korumalı priz ile kullanmak

Ertan27

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3, 5 yıldır sorunsuz kullanmakta olduğum Casper Nirvana C500 Laptop'ım son 1 aydır bir donanım sorunu çıkarmaktadır. Sorun şu ki Laptop'ı aldığımdan beri bataryası üzerinde laptop şarjda olacak şekilde kullandım şu an ise aynı şekilde bataryalı ve şarj takılı şekilde kullandığımda temassızlık olmamasına rağmen şarj gidip geliyor ve belirli bir süre sonunda batarya bitiyor laptop kapanıyor ama bataryayı çıkardığımda kapanma gibi bir sorunum olmuyor ama elektrik gider ve anakart zarar görür diye bataryalı kullanıyorum. Sorum şu bataryayı çıkarıp Laptop'ı şarj da kullansam ve akım korumalı priz ile desteklesem elektrik kesintilerinde laptop zarar görür mü?
Buralarda yeniyim, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Sorum şu bataryayı çıkarıp Laptop'ı şarj da kullansam ve akım korumalı priz ile desteklesem elektrik kesintilerinde laptop zarar görür mü?"
Elektrik kesintisi olduğu zaman sistem açılışta hata verebilir, diskler yazma işlemindeyse zarar görebilir, o an kullanılan dosya bozulabilir. Görmez demek doğru değil. %1 ihtimal görebilir. Böyle bir sorun yaşasan ve önemli bir veri kaybın olsa veya donanımından bir parça bozulsa görmez diyenlerin hiçbirisi sana yenisini almayacak. Sık elektrik kesintisi olmuyorsa sorun olmayacaktır ama hiçbir pil bir PC'den daha değerli değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı