Temizlik sonrası pil algılanmıyor hatası

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar laptopumu temizlik için açtım. Temizliği yaptım sonra laptopumu açtım pil algılanamıyor hatası aldım. Neyden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşadım maalesel pil EEPROM sıfırlandığı için yenisini almak zorunda kaldım. Laptop üzerinde veya BIOS'ta batarya sıfırlama fonksiyonu varsa onu kullan yoksa yeni batarya almak zorundasın.

Pil dışarıda mı içeride mi? Pil soketini taktığınıza emin misiniz?
Pil dışarda mı içerdemi derken anlamadım birde pil soketi ne ilk defa senden duyuyorum.
Aynı sorunu bende yaşadım maalesel pil EEPROM sıfırlandığı için yenisini almak zorunda kaldım. Laptop üzerinde veya BIOS'ta batarya sıfırlama fonksiyonu varsa onu kullan yoksa yeni batarya almak zorundasın.
O nasıl olcak kardeşim ayrıntılı anlstırmısın.

Pil dışarda mı içerdemi derken anlamadım birde pil soketi ne ilk defa senden duyuyorum.
Şöyle ki pil dışarıda olduğu zaman ekranın altında laptopun arkasında oluyor 2 düğmeyi çekerek çıkarılabiliyor. İçeride olduğu zaman pil yerinden çıkmıyor ve anakarta bir kablo ile bağlı oluyor. Hangisi olduğunu sordum. İçeride ise kablonun takılı olduğundan emin olun demek istedim. İnsanlık hali unutabiliyor insan.

Şöyle ki pil dışarıda olduğu zaman ekranın altında laptopun arkasında oluyor 2 düğmeyi çekerek çıkarılabiliyor. İçeride olduğu zaman pil yerinden çıkmıyor ve anakarta bir kablo ile bağlı oluyor. Hangisi olduğunu sordum. İçeride ise kablonun takılı olduğundan emin olun demek istedim. İnsanlık hali unutabiliyor insan.
Sağol kardeşim anlattığın için benim pil dışarda oluyor ozaman çünkü çıkarılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı