Çözüldü Laptoplarda CPU neden sol tarafa konuluyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xanteus

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hep merak ettiğim bir konuydu, konusunu açmak istedim. CPU'yu neden hep sol tarafa koyuyorlar? GPU her zaman daha soğuk çalışıyor ve oyun oynayan insanlar hep sol tarafı kullanıyor. Klavye sıcaklığına GPU'nun daha az etkisi varken neden CPU hep sola konuyor? Aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler. :)

Çözüm
Olayın genel ölçüde "mouse kullanmadığın taraf" ile ilgisi yok çünkü insanlar sadece "sağlak" değil. Üretici keyfi nasıl isterse o tarafa koyuyor ve değişebiliyor da. Ortada konumlanabilir veya sağda olabilir. GPU bulunup bulunmaması da etkiliyor. Kendi kullandığım laptopta CPU ve GPU sağ tarafta mesela.
Çünkü sağ tarafta da mouse kullanıyorsun. Fanın CPU çıkışına yakın olması lazım ki sistemin içinden geçip daha fazla ısıtmasın. Bu yüzden mouse kullanmadığın tarafa veriliyor.

Olayın genel ölçüde "mouse kullanmadığın taraf" ile ilgisi yok çünkü insanlar sadece "sağlak" değil. Üretici keyfi nasıl isterse o tarafa koyuyor ve değişebiliyor da. Ortada konumlanabilir veya sağda olabilir. GPU bulunup bulunmaması da etkiliyor. Kendi kullandığım laptopta CPU ve GPU sağ tarafta mesela.

Çözüm
Çünkü sağ tarafta da mouse kullanıyorsun. Fanın CPU çıkışına yakın olması lazım ki sistemin içinden geçip daha fazla ısıtmasın. Bu yüzden mouse kullanmadığın tarafa veriliyor.

Mantıklı gelmedi, arkadaşın dediği gibi solak olanlar var.

Anladım yani kısacası firma ne isterse oraya koyuyor değil mi? Ben donanım açısından etkileyen kısımları vardır diye düşünüyordum :D Böyle bir sebep beklemiyordum açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı gelmedi, arkadaşın dediği gibi solak olanlar var.

Anladım yani kısacası firma ne isterse oraya koyuyor değil mi? Ben donanım açısından etkileyen kısımları vardır diye düşünüyordum :D böyle bir sebep beklemiyordum açıkçası.

Tamamen anakart tasarımına bağlı. O da üreticiye bağlı.

Geri
Yukarı