Laptoplarda NVIDIA NIS teknolojisini aktif etmek

EMIYA

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
480GB SSD Kingston
Arkadaşlar bildiğiniz gibi birkaç gün önce NIS kullanıcılara açıldı. Fakat laptoplarda genelde çift ekran kartı olduğu için bu teknoloji çalışmıyor. Anca HDMI kablosu ile harici bir ekranı bağlarsak oluyormuş. Benim Intel ve NVIDIA ekran kartım var. NVIDIA'yı oyun oynarken kullanıyor genelde. Intel'i devre dışı bırakıp sadece NVIDIA ekran kartı kalmasını istiyorum. Bu nasıl yapılır ve bunun sonuçları ne olur? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Her cihazda ikinci monitör işe yaramıyor. HDMI çıkışının NVIDIA üzerinden olması gerek.

Cihazınız destekliyorsa ikinci monitöre geçtiğiniz zaman NVIDIA Denetim Masası'na yeni özellikler gelir. Bu işlem cihazın şarjını daha hızlı bitirir. Oyunlarda ciddi bir FPS artışı yaşatır.

HDMI portun Nvidia'ya bağlı ise Intel devre dışı kalır ve kullanabilirsiniz NIS'i.
Veya cihazınızda MUX Switch varsa bu teknoloji çalışır. Monitör almayı planlıyorsanız almadan bir TV'ye bağlayın derim.

Cihazınız destekliyorsa ikinci monitöre geçtiğiniz zaman NVIDIA Denetim Masası'na yeni özellikler gelir. Bu işlem cihazın şarjını daha hızlı bitirir. Oyunlarda ciddi bir FPS artışı yaşatır.

Şarj sıkıntı değil prize takılı olduğu için sürekli. Onun dışında ekran kartım Maxwell mimarisine sahip yani destekliyor olması lazım diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi birkaç gün önce NIS kullanıcılara açıldı. Fakat laptoplarda genelde çift ekran kartı olduğu için bu teknoloji çalışmıyor. Anca HDMI kablosu ile harici bir ekranı bağlarsak oluyormuş. Benim Intel ve NVIDIA ekran kartım var. NVIDIA'yı oyun oynarken kullanıyor genelde. Intel'i devre dışı bırakıp sadece NVIDIA ekran kartı kalmasını istiyorum. Bu nasıl yapılır ve bunun sonuçları ne olur? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.
MUX Switch destekli değilse laptop sisteminde bu teknolojiyi kullanamazsın başka bir ekran bağlamadan.

Çünkü görüntü her şekilde Intel biriminden gelecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı