Laptopların ekran kartını kim üretiyor?

leeEVERETT

Decapat
Makaleler
1
Laptoplardaki ekran kartları hangi marka oluyor? Örneğin bende HP Omen 15 var içinde RTX 3060 var. Bunun üreticisi kim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünde kimse o. Senin bilgisayarda Nvidia.
Ha eğer dersen ki kim bir araya getiriyor laptopu kim üretiyor o ayrı. ODM dediğimiz original design manufacturer firmaları laptop yapar ve markayı sipariş veren basar (fason üretim) Dünyada şu an en büyük laptop üreticisi Quanta computer, sonrasında Uniwill geliyordu sanıyorum.

HP yapmıyor bunu biliyoruz ama kimin yaptığını bilmiyorum ama bir firmayla anlaşmalıdır bence gidip ASUS veya MSI gibi markalarlan anlaşcağına zannetmiyorum hangi insan rakibine ekran kartı üretsin :)

Evet Nvidia ama masaüstünde asus, msi, zotac varsa laptopta ne var?
Saydığınız bütün markalarda NVIDIA'nın çipsetleri var, sadece 3. parti üreticiler soğutma çözümleri geliştirip, biraz da tuzlayarak önümüze koyuyor. Aynısı laptoplar için de geçerli. NVIDIA'dan ilgili GPU'yu alıp, üzerine kendi kasasını ve soğutmasını koyup gönderiyor.

Saydığınız bütün markalarda NVIDIA'nın çipsetleri var, sadece 3. parti üreticiler soğutma çözümleri geliştirip, biraz da tuzlayarak önümüze koyuyor. Aynısı laptoplar için de geçerli. NVIDIA'dan ilgili GPU'yu alıp, üzerine kendi kasasını ve soğutmasını koyup gönderiyor.
Anladım hocam sağolun.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı