Laptopta 2 ekran kullanım ayarları nasıl yapılır?

QuasimodoDr

Hectopat
Laptopumun işlemcisindeki onboard ekran kartı ile laptoptaki ekranı, harici ekran kartındaki grafik birimi ile de diğer bir monitörü kullanmak istiyorum. Amacım aynı görüntüyü yansıtmak değil. Oyun için veya başka bir program için tam ekran görüntü sağlamak için harici ekran kartını harici monitörde kullanırken, diğer işler için; Chrome, Office uygulamaları vb onboard erkan kartını kullanmak istiyorum.
Kullandığım bilgisayar:
ROG Gaming G531GU-AL008T-i7-9750H/16GB/1TB+256GB SSD/Nvidia GTX1660ti-6GB/15.6" IPS120 HZ / W10 Laptop
Harici ekran olarak kullandığım donanım ise 102 ekran full HD TV.
Devam eden ekranlar şeklinde internetten ayarları buldum ve HDMI ile çalıştırdım. Ancak grafik birimlerini nasıl atarım bilmiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
TV yi görüntü ayarlarından 1. Varsayılan ekran olarak yap.
WIN+P uzat modunda olacak bu arada.
Büyük ihtimal harici bağlantılar doğrudan GTX karta bağlı. İkinci monitör ekranına kendi istediğin programları sürükle ve orada kullan bir süre sonra kapatıp açarken o ekranda açılacaklar.

Gerekirse panelden programlara nvidia veya tümleşik GPU ataması da yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı