Laptopta 6 saat oyun oynayıp gece açık bırakmak zararlı mıdır?

VahitGuetta

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi Sosyaller. Eve geldiğimden beri neredeyse oynadım hep şimdi de oyun için açık bıraktım fakat haliyle yeni aldım ve korkuyorum bir sıkıntı olmasından.

Ben de hep masaüstünde oynamaya alıştım. Laptop için aynısını merak ediyordum. Umarım bir zararı yoktur.

Ne sıkıntısı olacak hocam? Kullanılmak üzere üretilmiyor mu bu cihazlar aksine kullanmadığınızda sıkıntı oluyor diye biliyorum.

Yani 4-5 saat boyunca şarjda oynamanın ve oyun için laptopu açık bırakmanın bir zararı yok öyle değil mi?

ben kaptopu yıllardır kapatmadım, sebebi, kapat aç yapmak ve kapağını kapatıp açmak daha çok eskitiyor.

Hocam oyunlarda 70 75 80arası hep fakat uzun süre oynayıp sonra da oyun için açık bırakmak doğru mu bilemedim.

Hocam benim de pek fazla bilgim yok bu konuda ama geçenlerde okuduğum bir makalede bilgisayara zarar veren şeyin çalışması değil de sıcaklık değişimleri olduğu yazıyordu. Isınınca genleşip soğuyunca tekrar büzülmesi zarar veriyor. Yani açık bırakmanın bir zararı olmadığından bahsediyordu. Ama güvenip güvenmemek size kalmış. Hangi kaynak olduğunu ve doğruluğu hakkında detaylı bilgim olmadığı için net bir cevap veremiyorum.

Geri
Yukarı