Laptopta alttan soğutucu işe yarar mı?

Revivmeooi

Hectopat
Fazla delik yok fakat laptopta hem ekran kartı hem işlemci beraber çalışınca inanılmaz rakamları görüyorum. Vakum soğutucu almak istemiyorum ortalama 80-90TL'lik bir laptop soğutucusu işlemciyi 80-90 dereceden kaç derecelere düşürebilir?

IMG_20200731_150933.jpg

Fazla delik yok fakat laptopta hem ekran kartı hem işlemci beraber çalışınca inanılmaz rakamları görüyorum. Vakum soğutucu almak istemiyorum ortalama 80-90TL'lik bir laptop soğutucusu işlemciyi 80-90 dereceden kaç derecelere düşürebilir?

Eki Görüntüle 679059

O laptopta fazla işe yaramaz kardeşim. Benimki Akasa Helix, 8 yıllık, 5-6 derece soğutuyor ama kasanın altında geniş ızgaralar var.

Vakum soğutucuların fanı bozacağından korkuyorum %70 yükte işlemcinin 80-90 derecelere gelmesi aşırı canımı sıkıyor bir de ekran kartıyla beraber açınca büyük sıkıntı.

O zaman sistemi sürekli yüksek performans modun da kullanıyorsun ve termal macunlarında verimliliğini yitirmiş. Macunlarını yenilersen sorunun yüzde 99 düzelecektir. Ayrıca o vakum sogutucuları alma cok sacma ve işe yaramayan bir şey onun yerine klasik laptop sogutucuları daha verimli olacaktır ve yerden yükseltmesi bile ekstra sogumasına avantaj sağlar.

O zaman sistemi sürekli yüksek performans modun da kullanıyorsun ve termal macunlarında verimliliğini yitirmiş. Macunlarını yenilersen sorunun yüzde 99 düzelecektir. Ayrıca o vakum sogutucuları alma cok sacma ve işe yaramayan bir şey onun yerine klasik laptop sogutucuları daha verimli olacaktır ve yerden yükseltmesi bile ekstra sogumasına avantaj sağlar.

Yok öyle bir şey işte. Laptop daha 3 aylık performans modunda kullanacağım tabii diğer türlü işlemci 1.4GHz'de çalışıyor. i5 8250U zaten ısınan bir işlemci bir de HP ve AMD GPU ile birleşince sıkıntı.

Geri
Yukarı