Fansız laptopta soğutucu işe yarar mı?

tolgatoksoy14

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir laptop soğutucusu alsam, alt kapağını çıkartsam (anakart gözükecek şekilde ve metal plakayı çıkartmadan) sonra da laptopu oraya koysam normalinden daha soğuk olur mu? Çünkü CS:GO gibi ufak oyunlar oynarken bile ısıdan dolayı işlemci 0.50 GHz'lere kadar düşüyor ki normalde 2.6'a kadar çıkabiliyor. Peki yüksek hızlı bir fan alıp ondan soğutucu yapsam işe yarar mı? Laptop: Lenovo Yoga 310 bütçeyi 300 TL'ye kadar çıkartabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence eski bir fan bul. 5-10tlye. Sonra kendi bilgisayarında işlemciye denk gelecek şekilde onu yerleştirebileceğin bir yüzey tasarla. Fanı USB'ye bağlarsın.

Fan alsanız da dış kasayı soğutmanız bir işe yaramaz. Ancak uzay montaj gibi PC'yi soyup işlemci pasif soğutması üzerine hava akımı sağlarsanız biraz iyileşme olur gibi. Tabi oda görüntü kirliliği yaratır.

Fan alsanız da dış kasayı soğutmanız bir işe yaramaz. Ancak uzay montaj gibi PC'yi soyup işlemci pasif soğutması üzerine hava akımı sağlarsanız biraz iyileşme olur gibi. Tabi oda görüntü kirliliği yaratır.
benim amacım da oydu hocam zaten. aklımda bir manyaklık var amazondan küçük fanlar var 9000 rpm onlardan bir kaç tane alıp anakarta gelecek şekilde tasarlasam ne derece bir fark olur?
Ben normal fan koydum altına kapağı açmadan. 99 derece olan laptop 85 dereceyi geçmiyor ekran kartı.
abi 99 dereceye nasıl ulaştırdın :D ne sucuk pişer bee

Termal macunu değiştirdiniz mi ? Her ne kadar fan olmasa ısı borusuna sıcaklık aktarılmıyorsa dereceler epey yükseltecektir. Ayrıca 95 dereceyi geçen eski dizüstümdeki ısı sorunu alt kapağı açık bırakarak çözdüm. Altını yükseltmek için koyduğum şeyde fan bile yoktu ona rağmen 10 derece kadar fark etmişti. Denemeye değer.

Termal macunu değiştirdiniz mi ? Her ne kadar fan olmasa ısı borusuna sıcaklık aktarılmıyorsa dereceler epey yükseltecektir. Ayrıca 95 dereceyi geçen eski dizüstümdeki ısı sorunu alt kapağı açık bırakarak çözdüm. Altını yükseltmek için koyduğum şeyde fan bile yoktu ona rağmen 10 derece kadar fark etmişti. Denemeye değer.
Hocam PC ye fan koymamışlar

Sizin bilgisayarda ısı borusu yok mu? Fanın olmaması ısı borusu olmayacağı anlamına gelmiyor ısının dağılması için koyuyorlar. Varsa macunu değiştirmeyi deneyin. Varsa da yoksa da altını açıp soğutucu koyarsanız yardımcı olur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı