Çözüldü Laptopta BIOS güncellemesi sonrası siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Agony1376

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda hiçbir şey yapmadım BIOS güncellemesini yaptı tuşundan kapatayim mi yoksa bekleyeyim mi veya herhangi bir çözümünüz var mı?

Çözüm
Formatlı değil durum, BIOS gitmiş ki ekran gelmiyor. Bilmeyen kişi için sakat bir durum o yüzden bir tamirci ye götürün, orada müdahale etsin.

Hocam laptop var BIOS pilini çıkarın takın diyorlar ama ben hiç açmadım tamirciye götürmem de çok zor benim değil çünkü.

Başka diyebileceğim bir şey yok maalesef. Ya açıp pili bulacaksınız. İnternetten araştırmanın gerekecek. Ya da destek alacaksınız.
Dostum, Windows Update ile BIOS güncelleme çok ayrı şeyler. Siz tam olarak neden bahsettiğiniz tam bilmiyorsunuz ama kapatıp açın en iyisi.

Hocam gerçektende Windows Update de isteğe bağlı güncelleştirmelerde HP inc software Update Firmware Update falan yazıyordu onları tıkladım indirdi öbür Update'ler gibi güncelleştirme isteğe bağlı değildi illaki PC'yi kapattığımda yaptırıyordu bende iyi bir şey sanıp yaptım okuduğum bazı yazılarda anakart yanmış olabilir yazıyordu ne yapayım.

Kapat aç yaptın hiç ekran gelmedi mi?

Fişten çek 1 dakka bekle, fişe tak, açma tuşuna 30 sn basılı tut, çek. Geldi mi?

Dostum, Windows Update ile BIOS güncelleme çok ayrı şeyler. Siz tam olarak neden bahsettiğiniz tam bilmiyorsunuz ama kapatıp açın en iyisi.

Hocam gerçektende Windows Update de isteğe bağlı güncelleştirmelerde HP inc software Update Firmware Update falan yazıyordu onları tıkladım indirdi öbür Update'ler gibi güncelleştirme isteğe bağlı değildi illaki PC'yi kapattığımda yaptırıyordu bende iyi bir şey sanıp yaptım okuduğum bazı yazılarda anakart yanmış olabilir yazıyordu ne yapayım.

Fişten çek 1 dakika bekle, fişe tak, açma tuşuna 30 sn basılı tut, çek. Geldi mi?

Hocam direkt HP logosu bile gelmiyor simsiyah ekran.

Demiyeceğim şimdi

Fişten çek 1 dakika bekle, fişe tak, açma tuşuna 30 sn basılı tut, çek. Geldi mi?

Hocam bunu yaptım açayım mi şimdi.

Hpcam açtım ama aynı değişiklik yok BIOS ekranı da gelmiyor hocam ne yapmam lazım.

Son düzenleme:

Demiyeceğim şimdi

Hocam bunu yaptım açayım mi şimdi.

Hpcam açtım ama aynı değişiklik yok BIOS ekranı da gelmiyor hocam ne yapmam lazım.
Durum iyi değil. Ekran hiç gelmiyor diyorsun. Başka bir ekran mesela tv ti bağlamayı dene. Yine olmazsa bende başka çözüm kalmıyor.

Geri
Yukarı