Laptopta BIOS modlama ile maksimum RAM desteği yükseltilir mi?

utkucanc

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5600x / Gigabyte 3060 12gb / 16 GB 2400mhz cl14 / Windows 11
Meslek
Harita Mühendisi
Dell Inspiron 5520 S61F61 model bir bilgisayar sahibiyim. 6. yılını dolduran bilgisayarın doğal olarak pili öldü ve pili sökerek pilleri geri dönüşüme attım. (içerisindeki 18650 pilleri sökerek ). Fakat geçtiğimiz süre içerisinde BIOS için bir güncelleme yüklemem gerektiğini fark ettim. Güncelleme yapmak istediğimde bilgisayarınıza pil takın diye bir uyarı almaktayım. Bu uyarıyı nasıl aşarak güncelleme yapabileceğim konusunda yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

Ayrıca @Recep Baltaş hocam bir yazınızda modlu BIOS yüklemekten bahsetmiştiniz sanırsam laptoplar için ekran kartı değişimi hakkındaki yazınızdı. Bu tür modlu BIOS'ları nereden indirebileceğim yönünde bir yönlendirme yapabilir misiniz? Buradaki asıl amacım bilgisayar 6 GB RAM'li ve internet üzerinde yazanlara göre en fazla 8 GB kadar destekliyor. Bunu 16 GB yapma gibi bir şansımın olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Teşekkürler, kolaylıklar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı