Laptopta dahili ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır?

DnzCgn

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem 1:
İ5 13400F / ZOTAC GeForce RTX 4060 Ti TWIN EDGE 8GB / GIGABYTE H610M H V2 / GSKILL 8GB RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz x 2 / Crucial 1TB P3 Plus (5000/3500) / RAMPAGE CARİSHMA MESH
Sistem 2(G911)
İ7 11800H / RTX 3060 / Kioxia Exceria G2 1TB / Crucial 16 GB 3200 MHz DDR4 CT16G4SFRA32A / Windows 11 Home Single Language
Meslek
Junior Dev.
Merhaba. Ben laptopumda Intel i5 8250U işlemcisini kullanıyorum ve RAM'imi kurtarmak açısından APU'yu devre dışı bırakarak Radeon 520M ekran kartına geçmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Nasıl APU'yu devre dışı bırakarak harici ekran kartına geçebilirim? Fan sesi gibi sesler ve ısınmalar hiç önemli değil. Yeter ki RAM'i kurtarayım.

Merhaba. Ben laptopumda Intel i5 8250U işlemcisini kullanıyorum ve RAM'imi kurtarmak açısından APU'yu devre dışı bırakarak Radeon 520M ekran kartına geçmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Nasıl APU'yu devre dışı bırakarak harici ekran kartına geçebilirim? Fan sesi gibi sesler ve ısınmalar hiç önemli değil. Yeter ki RAM'i kurtarayım.

Dahili ekran kartını devre dışı bırakınca görüntüde bozulmalar, kasılmalar ve ekrana görüntü gelmeme gibi olaylarla karşılaşabilirsin.

Dahili ekran kartını devre dışı bırakınca görüntüde bozulmalar, kasılmalar ve ekrana görüntü gelmeme gibi olaylarla karşılaşabilirsin.

Sorun değil. Sadece 800 MB RAM kullanabiliyorum ve çok sıkıntı olmaya başladı.
Yapılır ama harici monitör ile.

Harici monitör bağlı. Hala aynı şekilde 2 ekran kullanıyorum.

Harici ekran kullanıyorsanız Nvidia üzerinden yapabiliyorsunuz ama normal şekilde olmuyor. Dahili ekranı kapatmanız lazım sadece harici ekranı kullanmanız lazım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-15 140500.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-15 140500.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 31
Harici ekran kullanıyorsanız NVIDIA üzerinden yapabiliyorsunuz ama normal şekilde olmuyor. Dahili ekranı kapatmanız lazım sadece harici ekranı kullanmanız lazım.

Ekran kartım Radeon serisinden. NVIDIA değil.

MUX Switch yoksa harici monitör takarak görevini sonlandırabilrsiniz.

MUX Switch yoksa harici monitör takarak görevini sonlandırabilrsiniz.

MUX Switch nedir kısaca açıklayabilir misiniz? Bir de harici monitöre bağlı görevi sonlanmadı.

Geri
Yukarı