Toshiba laptopta yanan ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır?

start_system

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Designer & Machinist
Merhaba arkadaşlar,

Elimde Toshiba L850 - 1RJ model 3630QM- 7600M laptop var. Güvenli modda başlatıp 7600M i devre dışı bırakmadığım sürece Windows başlamıyor mavi ekran veriyor.

BIOS'a girip aradım ama ekran kartı seçeneği de chipset Configuration seçeneği de yoktu. Aygıt yöneticisinde sadece 7600M gözüküyor onu da etkinleştirince noktalı siyah ekran çıkıp mavi ekran veriyor (VIDEO_TDR_FAILURE).

Ben 7600M i iptal edip Intel HD Graphics ile kullanmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar,

Elimde Toshiba L850 - 1RJ model 3630QM- 7600M laptop var. Güvenli modda başlatıp 7600M i devre dışı bırakmadığım sürece Windows başlamıyor mavi ekran veriyor.

BIOS'a girip aradım ama ekran kartı seçeneği de chipset Configuration seçeneği de yoktu. Aygıt yöneticisinde sadece 7600M gözüküyor onu da etkinleştirince noktalı siyah ekran çıkıp mavi ekran veriyor (VIDEO_TDR_FAILURE).

Ben 7600M i iptal edip Intel HD Graphics ile kullanmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
Tamirciye vereceksiniz, 7600M GPU'yu BGA cihazıyla sökecek.

Evde kendi yapabileceğim bir yolu yok mu, modlu bios atılır mı yada bios un gizli seçenekleri nasıl açılır ?
BIOS'tan ayar yoksa, yapabileceğin bir şey yok. Ayrıca donanımda bir sorun olsaydı, BIOS bile başlamazdı diye düşünüyorum. Arkadaşımın laptopunda AMD'nin bir ekran kartı vardı ve bilgisayar SAMSUNG yazısında takılı kalıyordu. Sende Windows'a kadar gidiyor, mavi ekran verdiriyor. Belki de tamiri kolay bir şeydir. Arkadaşımın laptopundan AMD GPU'yu komple çıkarttırmıştık. Reballing işlemi sorunu çözmemişti çünkü.

Ankara'da isen tanıdığım var uyguna yaptırtabiliriz.

Geri
Yukarı