Laptopta Display Port çıkışı var mı?

Kutluhan Şen

Kilopat
Daha fazla  
Laptop ekranım çok küçük ve iş yaparken olsun oyun oynarken olsun çok keyifsiz olmaya başladı bu durumdan dolayı 144 Hz monitör almayı düşünüyorum. HDMI ile en fazla 120 Hz alınabiliyor diye duydum bundan dolayı Display Port kablosu almam gerek ama laptopumda Display Port çıkışı var mı bilmiyorum. Görsel yükledim varsa hangisi söyler misiniz?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-07-21 at 18.06.29.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-21 at 18.06.29.jpeg
    181,3 KB · Görüntüleme: 1.379
  • WhatsApp Image 2021-07-21 at 18.06.30.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-21 at 18.06.30.jpeg
    301,5 KB · Görüntüleme: 981
Maalesef yok. Attığınız görselde 3x USB, 1 adet HDMI ve Ethernet portu mevcut ve ayrıca HDMI standartlarına göre aldığınız FPS değişir. Yani HDMI ile 120Hz üzeri almak mümkündür.

Ama görüntü farkı olacak mı? DP ile daha canlı diyor insanlar.
Renklerin daha canlı görünmesi ekranınızın paneliyle alakalıdır. Şuan da en canlı renkleri veren panel IPS paneldir. Eğer ekranınız IPS panelli ise kaliteli bir HDMI kablosunda renk canlılığı düşük olmayacaktır.

Renklerin daha canlı görünmesi ekranınızın paneliyle alakalıdır. Şuan da en canlı renkleri veren panel IPS paneldir. Eğer ekranınız IPS panelli ise kaliteli bir HDMI kablosunda renk canlılığı düşük olmayacaktır.
IPS Panellerin gecikme sorunu ve fiyat farklarından dolayı VA panel almayı düşünüyorum tabii siz de fikrinizi söylerseniz iyi olur. Bütçem düşük çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı