Laptopta düşük FPS

Eymen1657

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlığı gördünüz matematik sorusu gibi bir problemle karşınızdayım. Şimdi benim bir arkadaşımın PC alıyor ama oyunlardan düşük FPS alıyor sonra abisiyle pcleri değişiyor. (abinin PC'si daha iyi)ama PC ona geçince onda da düşük FPS almaya başlıyor. Bu sefer de abisine verdiği PC yüksek FPS alıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?
Not: Abisi herhangi özel bir şey yapmamış PC'ye.
Arkadaşımda PC'ye herhangi kötü bir şey yapmamış söylenine göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar başlığı gördünüz matematik sorusu gibi bir problemle karşınızdayım. Şimdi benim bir arkadaşımın PC alıyor ama oyunlardan düşük FPS alıyor sonra abisiyle pcleri değişiyor. (abinin PC'si daha iyi)ama PC ona geçince onda da düşük FPS almaya başlıyor. Bu sefer de abisine verdiği PC yüksek FPS alıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?
Not: Abisi herhangi özel bir şey yapmamış PC'ye.
Arkadaşımda PC'ye herhangi kötü bir şey yapmamış söylenine göre.

Hocam laptoplar sahibini seçecek bir bilince sahip değildir abi denen arkadaşın 3-5 ayar yapmadığına emin misin? Ayrıca FPS yüksek azdan çok sistemlerin ne olduğunu yazsaydınızda hangisi daha güçlü onu söyleseydik.

Aynı oyunda mı bu sorunu yaşıyorsunuz? Hangi oyun? Hangi ayarlardasınız? İki laptopunda sistem özellikleri neler? Ne kadar FPS alıyorsunuz ortalama? Sıcalık problemi olmadığından emin misiniz?

Evet aynı oyun League of Legends ve Valorant.
Birini bilmiyorum çok yüksek bir şey değil neredeyse eş değer diğeri Radeon Vega 8 Ryzen 5 3500U 8 GB RAM şu an arkadaşımda olan LoL'de 50 80 arası çok kasma oluyor ama valodada 30 50 arası sıcaklık sorunu yok hatta PC'nin arkasını açıp temizlemişler. Abisine verdiği PC kendisindeyken bu civarlarda FPS verirken sonra Valorant'ta 80-130 arası loldede 100 civarı FPS alıyor.

Hocam laptoplar sahibini seçecek bir bilince sahip değildir abi denen arkadaşın 3-5 ayar yapmadığına emin misin? Ayrıca FPS yüksek azdan çok sistemlerin ne olduğunu yazsaydınızda hangisi daha güçlü onu söyleseydik.

Hocam abisinin dediğine göre aldığın beri hiç ayar yapmamış.

Geri
Yukarı