Laptopta DVD room yerine SSD takma

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşletme Yönetimi
Laptopum da DVD girişi var ve hiç kullanmıyorum. Onun yerine SSD takılabilen kızak alıp taksam mantıklı olur mu? Oraya takılan SSD de hız kaybı vs yaşanır mı?
Şu an halihazırda depolamam, 128 GB Samsung M.2 SSD + 1 TB Toshiba harddisk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopum da DVD girişi var ve hiç kullanmıyorum. Onun yerine SSD takılabilen kızak alıp taksam mantıklı olur mu? Oraya takılan SSD de hız kaybı vs yaşanır mı?

HDD'yi kızak vasıtası ile CD girişinden takmanı öneririm. Açılan HDD alanına da 2.5" SATA SSD alırsın.

Evet eğer aldığın kızağa SSD takarsan kaybın olur. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bilgisayardaki HDD'yi söküp, onu kızağa takmalısın SSD'yi de oradan boşalan yere çünkü CD sürücülerinin gücü ve bağlantı kablolaları SSD ile verimli çalışmıyor.

Anladım. Tavsiyelerinize uyacağım. Peki sizce , 500gb lık hangi ssd alınmalı? Bir kere alıyım beni götürsün istiyorum.

Anladım. Tavsiyelerinize uyacağım. Peki sizce, 500GB'lık hangi SSD alınmalı? Bir kere alayım beni götürsün istiyorum.

Eğer birkaç gün sonra DVD ile işin olursa bu bilgisayarın CD girişi neredeydi diye ararsın.😶

Eğer birkaç gün sonra DVD ile işin olursa bu bilgisayarın CD girişi neredeydi diye ararsın.😶
Valla aldığımdan beri hiç açma tuşuna bile basmadım desem yeridir.
eğer böyle bişey olursa 40-50 tlye usb den dvd çevirici alırsın yada çıkardığın parçayı geri takarsın tabi taktığın ssd ye windows yüklemezsen
Windows M2 de zaten. Amacım sadece oyunları oraya yüklemek istemem. Geri kalan ıvır zıvır dosyaları HDD ye atma fikrim var.

Yeni konular

Geri
Yukarı