Laptopta ekran yenileme hızı kendiliğinden değişiyor

Jw0w

Decapat
Yer
Côte d'Azur
Daha fazla  
Merhaba, ayarlardan ekrana girdiğimde yenileme hızının yani ekranın kullandığı Hz'i değişmiş buluyorum. Laptopın monitör 144 Hz destekliyor. Ayarlara girip 144 seçiyorum, sonra rastgele başka bir gün girip baktığımda 60 Hz olarak buluyorum.
Sebebini bilen, yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ayarlardan ekrana girdiğimde yenileme hızının yani ekranın kullandığı Hz'i değişmiş buluyorum. Laptopın monitör 144 Hz destekliyor. Ayarlara girip 144 seçiyorum, sonra rastgele başka bir gün girip baktığımda 60 Hz olarak buluyorum.
Aynı sorun bendede vardı çözümünü bulamadım satıp para ekleyip masaüstü topladım
(masaüstü topla demiyorum)

Cihazı prizden çıkardığın zaman güç tasarrufu için Hz düşürüyor olabilir. Ayarların içinde sabit Hz seçeneği olabilir belki.

Cihazı prizden çıkardığın zaman güç tasarrufu için Hz düşürüyor olabilir. Ayarların içinde sabit Hz seçeneği olabilir belki.
Prizden çıkardığımda Hz düşürmedi ama pil azalınca da güç tasarrufuna geçiyor o zaman düşürüyor olabilir belki. Ayarlarda sabit hz seçeneği yok.

Cihaz Monster mi? Bende de aynı sorun var.

Cihaz Asus.

nasıl çözdünüz bende de aynı sorun var

Geri
Yukarı