Laptopta yenileme hızı düşürülebilir mi?

salaman

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar forumda ilk sorum, lütfen hata yaparsam affedin. Merak ettiğim bir durum var. Laptop kullanıcısıyım, ekran yenileme hızı 60 Hz kullanıyorum. Peki ben normal kullanımda daha düşüğe alsam (örneğin 55 Hz) ekranda herhangi bir sıkıntı olur mu? Yani yenileme hızını keyfi olarak düşürebilir miyim yoksa 60'ta kullanmak zorunda mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar forumda ilk sorum, lütfen hata yaparsam affedin. Merak ettiğim bir durum var. Laptop kullanıcısıyım, ekran yenileme hızı 60 Hz kullanıyorum. Peki ben normal kullanımda daha düşüğe alsam (örneğin 55 Hz) ekranda herhangi bir sıkıntı olur mu? Yani yenileme hızını keyfi olarak düşürebilir miyim yoksa 60'ta kullanmak zorunda mıyım?

Evet düşürebilirsin.

Peki bende 60 ve 40 seçenekleri var rtu programını kullanıp ekranı 55 yapsam sıkıntı olur mu?
Yenileme hızını düşürünce ne olacak? FPS düşükse daha düşer betleşmez.

Hocam oyun oynarken bazen dikey eşitleme açık olmasına rağmen 59-55 arasında geziyor ve ben rahatsız oluyorum bundan dolayı 55'e indirmeyi düşündüm.

Son düzenleme:
Böyle düşürebilirsin.
Ekran Alıntısı.PNG

O kadarını bilmiyorum.
Intel grafiklerinden özel çözünürlük oluşturarak olur bence.
Intel grafikkerini aç. Ekran ya da video kısmında olması lazım. Orada özel çözünürlük oluştur yazar ona gir.
Oyunu 1920x1080 de oynuyorsan oraya bu değerleri gir.
1920
1080
55
Oyun içinden de bu çözünürlüğü seç.

Geri
Yukarı