Laptopta G-Sync aktif edilebilir mi?

İkidir yanlış bilgi veriyorsun. Masa üstü sistemlerde dediğin doğru. Fakat laptoplarda en yüksek Gpbs'yi verebilen Type-C to DP ve G-Sync açabiliyorsun.

Burada ki sorun Type-C GPU çıkışını görmüyor. Geçenlerde de böyle bir sorun vardı.
Nasıl çözebilirim peki bu sorunu ?

İkidir yanlış bilgi veriyorsun. Masa üstü sistemlerde dediğin doğru. Fakat laptoplarda en yüksek Gpbs'yi verebilen Type-C to DP ve G-Sync açabiliyorsun.

Burada ki sorun Type-C GPU çıkışını görmüyor. Geçenlerde de böyle bir sorun vardı.

Bu arada laptopum HP Victus laptop 16 - E1010NT AMD Ryzen 5 6600h 8 GB RAM 512 GB SSD 4 GB GeForce RTX 3050 Ti 16.1 inç FHD 144 Hz FreeDOS mavi 68S26EA.

Son düzenleme:
İşlemciye bağlı görünüyor. Sizde nasıl görünüyor acaba?

Oradaki tüm çıkışların hepsini de dahiliye mi vermiş görsel paylaşabilir misiniz bakalım? Evde olmadığım için şimdi paylaşamıyorum. Evdeyken paylaşırım. Sadece Hariciye veriyor bende.

Oradaki tüm çıkışların hepsini de dahiliye mi vermiş görsel paylaşabilir misiniz bakalım? Evde olmadığım için şimdi paylaşamıyorum. Evdeyken paylaşırım. Sadece hariciye veriyor bende.

HDMI hariciye, Type-C'yi dahiliye vermiş.

Oradaki tüm çıkışların hepsini de dahiliye mi vermiş görsel paylaşabilir misiniz bakalım? Evde olmadığım için şimdi paylaşamıyorum. Evdeyken paylaşırım. Sadece Hariciye veriyor bende.
Bir de sanki kasıyormuş gibi oluyor buradan bağlanınca neden acaba ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    738,8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
HDMI hariciye, Type-C'yi dahiliye vermiş.

Bir de sanki kasıyormuş gibi oluyor buradan bağlanınca neden acaba?

Maalesef G-Sync bu laptopta kullanamazsınız. Harici ekran bağlantısını sadece HDMI üzerinden verebiliyorsunuz. Type-C üzerinden alacağınız görüntüde Thunderbolt çıkışı gibi çalışmıyorsa yüksek veri aktarım hızı yoksa bant genişliği sınırına takılıyordur. Dahili ekran kartları bazen çıkışa ne kadar veri aktarımı yapacağını bilmiyor. Siz FHD 144 Hz (HBR2 gibi) seçersiniz ama Max 10 Gbit çıkış hızı veriliyordur. Bu sebeple donma gibi hissiyatlar oluşabiliyor. Ayrıca bu sorun kablodan da kaynaklı olabiliyor.

Geri
Yukarı