Samsung 24" CRG50'de G-SYNC Aktif edilebilir mi?

virtualman

Hectopat
Daha fazla  
Monster laptop kullanmaktayım. İçinde NVIDIA GTX 1650 ekran kartı var. Samsung 24" CRG50 FHD 144Hz FreeSync HDMI+DP VA monitörümde G-Sync özelliğini aktif edebilir miyim?

DP kablosu ile bağlaman lazım. Freesync özelliğinin açık olması lazım. Bunları yaptıktan sonra Nvidia panelinden açabilirsin. Eğer oyunlarda felan titreme görürsen kapat.

Laptopta DP girişi olmaması lazım. Mini DP oluyor sanırım. Bir de çevirici almanız gerek. Ben öyle kullanıyordum. Yani DP to Mini DP çevirici ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop DP girişinin fotoğrafını atma şansınız var mı? Alırken otekini de alın ona göre. Sonra bir de dönüştürücü beklerseniz.

Peki hdmi ile display port arasında ki farklar kısaca nedir kalite kaybı yaşar mıyım peki ben display porta geçince?
Laptop DP girişinin fotoğrafını atma şansınız var mı? Alırken otekini de alın ona göre. Sonra bir de dönüştürücü beklerseniz.

Direk modeli söyleyeyim ben sana

Monster abra a5 v15.2 modeli
Peki hdmi ile display port arasında ki farklar kısaca nedir kalite kaybı yaşar mıyım peki ben display porta geçince?

Dosya Ekleri

• 04-A5_V15_medium.png
    04-A5_V15_medium.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 43

Laptopunda 2 tane Mini DP var. Attığım kablonun bir ucu DP diğeri ise Mini DP yani direk alıp sorunsuz G-Sync kullanabilirsin. DP, HDMI ve DVI'a göre daha yeni bir teknolojidir. Görüntü kalitesi düşmesi söz konusu değil ki attığım kablo da en kalitelisi zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı