Laptopta Harici Ekran Kartı Değiştirilebilir mi?

• Konuyu başlatan Akik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 10B

Akik

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kendi işinin patronu
Öncelikle herkese Selamun aleyküm. Evin bir köşesinde duran (kullanan yok) GT710m 8GB RAM'li bir laptop var, geçen arkadaş dedi ki; bu laptopu neden kullanmıyorsun diye bir soru sordu ve cidden bende merak ettim. İntel i5 2.5GHz ondan sonra ekran kartının leş olduğunu hatırladım arkadaşım dedi ki bu laptopun ekran kartı türü harici sanırım ekran kartı değiştirilebilir ded,i kafam karıştı. İnternette araştırma yaptım daha çok kafam karıştı, benim bildiğim laptoplarda ekran kartı değişmiyordu. (MSI ve Monster hariç) Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, saygılarla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat'ın eski videolarından birinde değiştirmeyi göstermişlerdi. Ama bulması zor herhalde. Ya da uyum sıkıntısı gibi bir şey olabiliyordu 😅

Thunderbolt portu, MXM veya herhangi bir PCI Express soketi girişi varsa, Asus'un XG Station'lardan satın almanız gerecektir. Artı ekstradan bir ekran kartı da aynı şekilde. (Maliyetlidir.)

Eski olduğu için MXM slotu olduğunu sanmıyorum, yani değiştirmeniz çok düşük ihtimal ya da imkansız.

Thunderbolt portu, MXM veya herhangi bir PCI Express soketi girişi varsa, Asus'un XG Station'lardan satın almanız gerecektir. Artı ekstradan bir ekran kartı da aynı şekilde. (Maliyetlidir.)
Aynn marka asus slot da var bede şaşırdım ama kalsın bi köşede şimdilik tez yazmaya falan kullanırım :) boşa masrafa gerek yok

Aynn marka asus slot da var bede şaşırdım ama kalsın bi köşede şimdilik tez yazmaya falan kullanırım :) boşa masrafa gerek yok

Onun yerine toplama alın çok daha mantıklı. Eğer oyun içinse. Konuda bahsettiğimiz sistemin de yararı var. Ama maliyeti çok büyük. Artı olarak taktığın ekran kartının %65 ile %80 arası kullanıyorsunuz.

Arkadaşınızın bahsettiği E-GPU'dur. Ancak çalışıp çalışmayacağı belli olmadığı için önerilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı