Laptopta Harici Mikrofon Görmüyor

gslr1peace

Hectopat
Daha fazla  
Elimde bir mikrofonlu kulaklık var. Ben bunu laptopa takıyorum ama sadece laptopun kendisinde bulunan mikrofondan ses gidiyor. Ben kulaklığın mikrofonunu kullanmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor ?

Ses ayarlarından mikrofon ayarlarına gelin. Orda varsayılan aygıtı sizin mikrofonunuzu seçin.
Olmassa Windows10'un kendi sorun giderme aracını da deneyebilirsiniz.

Ses ayarlarından mikrofon ayarlarına gelin. Orda varsayılan aygıtı sizin mikrofonunuzu seçin.
Olmassa Windows10'un kendi sorun giderme aracını da deneyebilirsiniz.
Sorun zaten aygıtlarda sadece laptopun kendi mikrofonunun gözükmesi, bir türlü kulaklık mikrofonunu algılamıyor. Biraz baktım da adaptör almak gerek gibi şeyler gördüm. Olmazsa bir adaptör alıp deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• 9629609918514.jpg
    9629609918514.jpg
    4,5 KB · Görüntüleme: 187
Peki ben buna diyelim ki telefon kulaklığını taktım mikrofon kısmına, bu sadece konuşmaya mı yarayacak ? Yani laptop sesini duyamaz mıyım ?
Fotoğrafın sağındaki girişe kulaklığınızı takacaksınız. Diğer soldaki jackları da mikrofonu mikrofon jackına, kulaklığı da kulaklık jackına takacaksınız. Zaten laptopunuzda bellidir yeri.
Duyacaksınız tabi ki.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı