Haimdall18

Decapat
Daha fazla  
Dostlar Monster notebook kullanıyorum. Laptopta 2 tane jak girişi var. Ben ise tek jak çıkışlı JBL mikrofonlu kulaklık kullanıyorum. Sorun şu.
Kulaklığı PC'ye taktığımda fotoğraftaki gibi 2 tane seçenek çıkıyor ama ikisi de kulaklık. 1.sini seçtiğimde kulaklıktan ses geliyor ama mikrofonu laptopun kendi mikrofonunu kullanıyor. 2.sini seçtiğimde ise kulaklık yine ses geliyor fakat bu sefer hiç mikrofon kullanmıyor. Sonuç olarak kulaklığın kendi mikrofonunu hiçbir şekilde kullanmıyor. (kulaklıkta sorun yok telefonda çalışıyor). Aynı şekilde evde kardeşimin kulaklığı var SteelSeries marka, o kulaklığı taktığımda ise resimdeki alttaki seçeneği seçersem eğer kulaklık ve kulaklığın kendi mikrofonu normal bir şekilde çalışıyor. Sorunu çözmeme bayağıdır uğraşıyorum çözemedim.

kulaklık.png

Muhtemelen laptop değil kulaklık ile ilgili. Tek girişle iki görevi de görebilen kulaklık ve tek girişle tek bir görevi görebilen kulaklık arasında böyle bir fark olduğunu tahmin ediyorum. Bir de Monster'ın tek girişi olan laptopları var. Herhalde o girişe bir cihaz takınca hem mikrofon hem kulaklık olarak kullanılıyor.

Geri
Yukarı