Laptopta HDD ve RAM değişimi

OYUNM

Picopat
Yer
Windows Edge'yi seven ve öneren bir insan.
Daha fazla  
Şimdi az önce bir bilgisayarcı abimizle görüştüm. Laptop cihazım gayet iyi sadece 2 sıkıntısı var: 1. HDD disk SSD ile değişecek. 2. 4 GB'lik RAM'e 4 GB daha ekleyip 8 GB yapacağını söyledi. Sizce bunları yaptırmalı mıyım? Fatura 600 TL gibi olur dedi.

Şimdi az önce bir bilgisayarcı abimizle görüştüm. Laptop cihazım gayet iyi sadece 2 sıkıntısı var: 1. HDD disk SSD ile değişecek. 2. 4 GB'lik RAM'e 4 GB daha ekleyip 8 GB yapacağını söyledi. Sizce bunları yaptırmalı mıyım? Fatura 600 TL gibi olur dedi.

Kesinlikle o kadar tutmaz ayrıca sistem özelliklerine göre ve takılan parçalara göre değişir kesin çok dandirik parçalar takar size maliyeti 450 TL Max 550 TL olur ben kendim RAM yükseltirdim ama cihazım garantili idi ben 400 TL'ye servise 8 GB RAM taktırdım siz düşünün.

Hocam SSD takmak çok basit HDD yi nasıl çıkarıyorsanız tersten o işlemi yapacaksınız. RAM konusu o da çok basit. Laptop modeli ne?

SSD ve RAM değiştirmek basit bir işlem. Kendiniz yapın. Hem kaliteli mal takın hem de 100TL cebinize kalsın. İnternete model yazıp ssd takma vb. yazın bulursunuz. Bir de bu bütçeye 500GB takarsa kalitesiz bir şey olur.
Patriot 240 GB Burst 2.5" SATA 3.0 SSD 265TL
Bütçe yeterse;
Samsung 250 GB 870 Evo 2.5" SATA 3.0 SSD 345TL

RAM olarak da uyumluluğunu kontrol edip 200TL'ye 4GB bir RAM alırsınız.

Son düzenleme:
@Fatih A @İbrahimDurmaz @ClGULi @377619 @Talha murat @Delusion @MisakiTaro Arkadaşlar hepinizi etiketlediğim için üzgünüm :üzgün:.Kusara bakmayın ama ben yanlış demişim 500 GB SSD takılcak 500 TL civarı olur dedi RAM hakkında bilgi vermedi laptop marka modeli HP 15-BS102nt

burda uyumlu ram ve ssdler var

bu ram 300 lira

burdanda bütçene göre istediğin ssd alabilirsin m2 olanı alırsan hardiski sökmene gerek kalmaz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

burdada sökme videos uvar

Yeni konular

Geri
Yukarı