Laptopta HDD'den gelen cızırtı

muyustan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, bu durumu yazarak anlatmak zor, o yüzden videosunu ekliyorum. Bilgisayar videonun başlangıcındaki pozisyon hariç herhangi bir oryantasyonda bu sesi yapıyor. Olay tam olarak neden kaynaklanıyor, anlayamadım. Belki anlayan çıkar diye sorayım dedim.

Bilgisayar Lenovo Ideapad 700-15ISK, 1 TB HDD var depolama olarak. Ben nedense sorunun harddiskten kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü bilgisayar bu konumda değilken, yani ses de yapıyorken görev yöneticisinde disk birden %100'e fırlıyor ve bu konuma gelince tekrar düşüyor. Yani ses ve disk kullanımı paralel ilerliyor.

Sorun kanımca sizin de dediğiniz gibi HDD'de ve size önerim bir an önce dosyalarınızı yedeklemeniz yönünde. Benim de HDD'im böyle sesler çıkarıyordu ve bir anda gitti. Bir sürü fotoğrafım yok oldu bunun yüzünden.

Sorun kanımca sizin de dediğiniz gibi HDD'de ve size önerim bir an önce dosyalarınızı yedeklemeniz yönünde. Benim de HDD'im böyle sesler çıkarıyordu ve bir anda gitti. Bir sürü fotoğrafım yok oldu bunun yüzünden.

Anladım hocam, zaten SSD almayı düşünüyordum SSD alıp diski klonlarsam ve artık sistemi SSD den kullanmaya başlarsam bu sesten kurtulur muyum? HDD yi yerinden sökmem gerekir mi?

Hocam, disk kullanımı %100 olması HDD arızasına işarettir. HDD için test yapın. Büyük ihtimalle hata verecektir. Önemli dosyalarınızı yedekleyin.

Anladım hocam, zaten SSD almayı düşünüyordum SSD söyleyip diski klonlarsam ve artık sistemi SSD'den kullanmaya başlarsam bu sesten kurtulur muyum? HDD'yi yerinden sökmem gerekir mi?

SSD'ler mekanik parça olmadığı için böyle sesler duymazsın HDD yuvasına takıcağınız için sökmeniz gerekir evet.

Anladım hocam, zaten SSD almayı düşünüyordum SSD söyleyip diski klonlarsam ve artık sistemi SSD den kullanmaya başlarsam bu sesten kurtulur muyum? HDD yi yerinden sökmem gerekir mi?
HDD'yi isterseniz sökün isterseniz dursun ama durması için bir sebep yok. Ve SSD'e geçerseniz sesten kurtulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı