Laptopta HDD'den gelen cızırtı

muyustan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, bu durumu yazarak anlatmak zor, o yüzden videosunu ekliyorum. Bilgisayar videonun başlangıcındaki pozisyon hariç herhangi bir oryantasyonda bu sesi yapıyor. Olay tam olarak neden kaynaklanıyor, anlayamadım. Belki anlayan çıkar diye sorayım dedim.

Bilgisayar Lenovo Ideapad 700-15ISK, 1 TB HDD var depolama olarak. Ben nedense sorunun harddiskten kaynaklandığını düşünüyorum, çünkü bilgisayar bu konumda değilken, yani ses de yapıyorken görev yöneticisinde disk birden %100'e fırlıyor ve bu konuma gelince tekrar düşüyor. Yani ses ve disk kullanımı paralel ilerliyor.

Sorununuzu hallettiniz mi?

Biraz geç gördüm kusura bakmayın, evet hallettim. Tahmin ettiğim gibi HDD ile alakalıymış, HDD yi bi çıkardım ki dişleri falan yamulmuş kırılmış orada nasıl çalıştığına bile şaşırdım yani. SSD taktım şu an, tek yorumum iyi ki bozulmuş HDD :)

Biraz geç gördüm kusura bakmayın, evet hallettim. Tahmin ettiğim gibi HDD ile alakalıymış, HDD yi bi çıkardım ki dişleri falan yamulmuş kırılmış orada nasıl çalıştığına bile şaşırdım yani. SSD taktım şu an, tek yorumum iyi ki bozulmuş HDD :)
Bu mesajlar arasından sizin sorununuzu halleden mesajı çözüm olarak seçerseniz seçtiğiniz kişi için iyi olur.

Geri
Yukarı