Laptopta ışık sızması var

Nightswt

Kilopat
2 gün önce N11 üzerinden IPS panel laptop aldım. Işık sızması var. IPS panellerin neredeyse hepsinde bu sorun varmış. Film izlerken çok dikkatimi dağıtıyor. Canımı çok sıktı. Değişim istesem yine aynı sorunlar karşılaşacağımı düşünüyorum. Ürünü iade etmek istiyorum. Para iadesi yaparlar mı? Gönlüm VA panelden yana ama VA panel alsam ışık sızması olma ihtimali daha mı düşük? Yoksa TN panel mi tercih edeyim? Gerçi nereye baksam hiç TN panel yok. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kafam çok karışık. Yardımlarınıza, bilginize ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 gün önce N11 üzerinden IPS panel laptop aldım. Işık sızması var. IPS panellerin neredeyse hepsinde bu sorun varmış. Film izlerken çok dikkatimi dağıtıyor. Canımı çok sıktı. Değişim istesem yine aynı sorunlar karşılaşacağımı düşünüyorum. Ürünü iade etmek istiyorum. Para iadesi yaparlar mı? Gönlüm VA panelden yana ama VA panel alsam ışık sızması olma ihtimali daha mı düşük? Yoksa TN panel mi tercih edeyim? Gerçi nereye baksam hiç TN panel yok. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kafam çok karışık. Yardımlarınıza, bilginize ihtiyacım var.
Hemen hemen her ekranı olan cihazda ışık sızması vardır. İnternetten en az sızma yapan ekran modellerine bakabilirsiniz.

Montajını yaparken çerçeveyi tutan vida varsa çok sıkmış olabilir misiniz? Bu sorun sıfır cihazlarda dahi mevcut.
Montaj derken? Montaj falan yok. Açma tuşuna basmak yetiyor.
Hemen hemen her ekranı olan cihazda ışık sızması vardır. İnternetten en az sızma yapan ekran modellerine bakabilirsiniz.
O zaman hangi paneli öneriyorsun?

Bende TN panel bir monitör var görüntü kalitesi güzel eski bir monitöre göre ama ışık sızması var tabikide. VA lara bakmanı tavsiye ederim.
Sanırım kullanmaya devam edeceğim. Çok fazla katlanılmayacak kadar değil. Görünüşü, özellikleri, renkleri güzel göstermesi çok hoşuma gidiyor. Araştırdım bunun kadar içime sinen olmadı. Bu da nazarlığı olsun.

Sanırım kullanmaya devam edeceğim. Çok fazla katlanılmayacak kadar değil. Görünüşü, özellikleri, renkleri güzel göstermesi çok hoşuma gidiyor. Araştırdım bunun kadar içime sinen olmadı. Bu da nazarlığı olsun.
Hocam takılmayın ve ips tn panallerin genel sorunu.

Ben monsterdan abra a5 v16.6.1 model notebook aldım ve aldığım ilk gün ışık sızması olduğunu farkettim. Çok küçük bikaç yerde var sadece siyah ekranlarda belli oluyor beni çok rahatsız etmedi ama ilerde büyür mü yani rahatsız edici dereceye gelir mi bilmiyorum sizce teknik servise göndermeli miyim yoksa bu ilerde bana sıkıntı olmaz mı yorumlarınızı okuycam

Yeni konular

Geri
Yukarı