Laptopta işlemci değişirse iGPU da değişir mi?

İşlemcilerin içindeki GPU'nun tek farkı boost frekansının 667 yerine 766 MHz olması. Stok frekansı 500 MHz her ikisinin de. Yani GPU için alıyorsanız çok fark etmeyecektir.

İşlemcilerin içindeki GPU'nun tek farkı Boost frekansının 667 yerine 766 MHz olması. Stok frekansı 500 MHz her ikisinin de. Yani GPU için alıyorsanız çok fark etmeyecektir.

Yani hocam işlemci iyi olması benim için gayet iyi olur bir de igpu olsaydı çok iyi olurdu ne kadar performans fark eder Intel HD Graphics 4000e yetisebilir mi?
@Berat Eren Bu arada dediğiniz işlemciden daha iyi bir işlemci takabiliyorsunuz bilgilendirmek istedim.
Evet hocam İ7 640m kadar destekliyor fakat aralarındaki fark çokda fazla değil ve fiyat farkı çok fazla ondan bu işlemciyi seçiyorum

Yani hocam işlemci iyi olması benim için gayet iyi olur bir de igpu olsaydı çok iyi olurdu ne kadar performans fark eder Intel HD Graphics 4000 ne yetisebilir mi?
i5-560M'deki GPU'nun boost frekansı ile HD Graphics 4000 stok frekansı aynı neredeyse. Yani yetişmesi imkansız. Ama HD Graphics 4000'in gücü işlemciden işlemciye değiştiği için karşılaştırma yapamayız.

Yani hocam şimdi ben mesela önceden Zula'da 40 FPS alıyordum, işlemci değişti. Haliyle onboard'da 70'leri görür mü?
En fazla 50 FPS'e çıkar. Ayrıca i5 yerine i7 alsanız da aynı GPU oluyor içinde. İşlemci performansı için yükseltebilirsiniz. Zaten Intel HD Graphics'in güçsüz olduğu belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı