Laptopta işlemci mi önemli ekran kartı mı?

iso-06

Centipat
Intel i7 10510'u MX250 4 GB ekran kartlı laptop mu yoksa Ryzen 5 GTX 1650 4 GB ekran kartlı modelmi açıkçası pek anlamıyorum sizce islemcimi önemli laptoplar da yoksa ekran kartımı PC başından kalkmayan oyun delisi biri değilim ileri yönelik düşünelim işlemci ne için önemli ekran kartı ne için önemli bilgi verirseniz sevinirim parası aynı diyelim para konusuna takılmayalim her ikisinde de 512 M.2 SSD 8 GB RAM flan var aydinlatirsaniz sevinirim teşekkürler.

Konu bütçe değil bu iki ozellikli PC bilgi almak
Simdi U serisi de Ryzen 5 (3550H ise) ikiside alınmaz. Oyun amaçlı kullanılacaksa 1650'nin anlamı kalmaz. Ryzen 4.mobil seri ile baya yakaladı inteli 2-3 aya çıkacak onu beklemek istemiyorsanız i5 9300h 1650 veya i7 9750H 1650'li kombinasyon almanızı tavsiye ederiz. Bunun için bütçe soruyoruz.

U tipi işlemciler tasarruf için üretilmiştir oyunlarda en önemli etken de ekran kartidir eger oyun icin alacaksan ryzen 5 li pc yi eger ofis işiyle uğraşırım şarjım cok dayansın diyorsan i7 10510U islemcili pc yi alın

Simdi U serisi de Ryzen 5 (3550H ise) ikiside alınmaz. Oyun amaçlı kullanılacaksa 1650'nin anlamı kalmaz. Ryzen 4.mobil seri ile baya yakaladı inteli 2-3 aya çıkacak onu beklemek istemiyorsanız i5 9300h 1650 veya i7 9750H 1650'li kombinasyon almanızı tavsiye ederiz. Bunun için bütçe soruyoruz.
Bu iki bilgisayardan birini alacam parasız ya i para konusu yok

Konu bütçe değil bu iki ozellikli PC bilgi almak

Ekran kartından dolayimi

Benim tercihim işlemciden yana intel olurdu.

Ekran kartında ise GTX 1650

Bütçenizi o yüzden sordum.

U tipi işlemciler tasarruf için üretilmiştir oyunlarda en önemli etken de ekran kartidir eger oyun icin alacaksan ryzen 5 li pc yi eger ofis işiyle uğraşırım şarjım cok dayansın diyorsan i7 10510U islemcili pc yi alın
Benim cevapta tam ortada kalıyor oyun meraklısı değilim nadir oynarım bazende nadiren iş için o

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı