Laptopta işlemci ve RAM değiştirmek mümkün mü?

en3s19

Decipat
Daha fazla  
Merhaba, elimde bir laptop var ve yeni masaustu fiyatlarina baktigimda alinamayacak durumda oldugunu fark ettim. 2. el konusunda ise iyi bir firsat yakalayamiyorum. Elimdeki laptopun parcalarini yukseltmek mumkun mudur diye merak ettim.

Laptopta Celeron islemci ve 4 GB RAM var.(ekran karti yok.)

Ben yeni bir islemci alsam suankini cikartip degistirme olayi nasıl oluyor tam olarak anlayamadim. RAM'i 8 ya da 16 GB RAM yapmayi istiyorum, 4 GB RAM'in ustune bir 4 GB daha alsam cift bellek 8 GB RAM ile iyi bir performans olabilir miyim? (oynayacagim oyunlar: Valorant 720p Low 80 90 ustu yeterli. CS:GO 1280x1024 Low 80 90 ustu yeterli.)
Ne islemci almami onerirsiniz?

Ekran kartı da almayi dusunuyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ve hangi ekran kartlari uygundur?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı ve işlemci değişmez sadece RAM yükseltebilirsiniz. PC'niz eski ve eski notebooklarin bazılarında tek RAM slotu var araştırıp ona göre RAM takviyesi yapabilirsiniz. Bütçeniz var sanırım notebooku değiştirin.

Aynı sokete sahip olan ve gömülü olmayan işlemciler cikabiliyordu sanırım, bence uğraşmaktansa elinizdekini satıp 2.elden bir şeyler alın.

Geri
Yukarı