Laptopta soket ve GPU değiştirmek mümkün mü?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
ne ise o
Benim bir leş laptopum var. Onu upgrade etmek istiyorum. Fakat 5 yıllık bir cihaz olduğu için ona şu anki işlemcilerden takamam. Peki soket değiştirirsem krallar gibi çalışır mı?

Bir de içinde leş bir GPU var. Bunu da değiştirmek istiyorum ama bu laptopun GDDR girişi modern GPU'ları destekler mi?

Laptop modeli: Toshiba sattellite P55-B5162.

Bir de bu cihaza başka ne türlü upgrade yapabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bir leş laptopum var. Onu upgrade etmek istiyorum. Fakat 5 yıllık bir cihaz olduğu için ona şu anki işlemcilerden takamam. Peki soket değiştirirsem krallar gibi çalışır mı?

Bir de içinde leş bir GPU var. Bunu da değiştirmek istiyorum ama bu laptopun GDDR girişi modern GPU'ları destekler mi?

Laptop modeli: Toshiba sattellite P55-B5162.

Bir de bu cihaza başka ne türlü upgrade yapabiliriz?
O modellere e-GPU oluyor mu acaba ?

İşlemci değişimi zor iş, custom BIOS'la belki de uğraşmaya değmez, ekran kartı değiştirmek daha da zor iş e-GPU'ya yönelin daha verimli olması açısından fakat e-GPU yerine laptopu satıp kasa toplayabilirsiniz.
Mail adresini herkesle paylaşma. Virüs atabilirler.
Dayı o öyle çalışmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu videonun altında ayrıntılı bilgiler linkte paylaşılmış bütün soru işaretlerini giderir kafandaki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı