Çözüldü Laptopta kafası bozuk vida nasıl çıkartılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NGNA

Hectopat
Merhaba laptopuma bakım yapmaya karar verdim ancak alt kapağı açarken vidalardan birinin kafasını yuvarlak yaptım, henüz tam yuvarlak değil az da olsa + işareti duruyor. Şahsen kendim çok ellemek istemiyorum, bir bilgisayarcıya götürsem yapabilir mi? Bir bilgisi olan varsa yazabilirse sevinirim. İyi sosyaller.
Not: Vida biraz derinde ve anakarta yakın bir yerde o yüzden kendim pek ellemek istemiyorum ancak farklı önerisi olan arkadaşların önerilerinden de mutluluk duyarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarcı açabilir. Yanlış tornavida kullanımından olmuş olabilir. Daha uygun bir tornavidayla deneyebilirsiniz. Veya direkt bilgisayarcıya götürün.
Eğer başı artık görünmüyorsa dikkatlice vida yerini kırmanız gerekiyor ama ucu gözüküyorsa ve elinizdeki birkaç tornavidaya benziyorsa deneyebilirsiniz. Bilgisayarcıya götürmek daha iyi.

Ne demek çıkarmıyor? Başkasına gidin. Benimkini çıkartmışlardı.

Bende anlamadım sadece sorunumu söyledim vidayı görmeden çıkartmıyoruz dedi. Dediğiniz gibi bir başka bilgisayarcılarada sorayım ama maalesef pek seçeneğim yok küçük şehir olması nedeniyle pek bilgisayarcı yok yaşadığım şehirde.

Hocam diğer bilgisayarcılarada götürdüm çıkmaz dediler bir akrabam elektrik elektronik ile ilgileniyor ona götürdüm tek seferde kırmadan çıkardı vidayı. Sorunum çözüldü gelecekte okuyan arkadaşlara tavsiye daha uygun tornavidalarla sorununuzu çözebilirsiniz.

Son düzenleme:
Bende anlamadım sadece sorunumu söyledim vidayı görmeden çıkartmıyoruz dedi. Dediğiniz gibi bir başka bilgisayarcılarada sorayım ama maalesef pek seçeneğim yok küçük şehir olması nedeniyle pek bilgisayarcı yok yaşadığım şehirde.

Hocam diğer bilgisayarcılarada götürdüm çıkmaz dediler bir akrabam elektrik elektronik ile ilgileniyor ona götürdüm tek seferde kırmadan çıkardı vidayı. Sorunum çözüldü gelecekte okuyan arkadaşlara tavsiye daha uygun tornavidalarla sorununuzu çözebilirsiniz.

Ben tam yalama sanmıştım o yüzden kırarak falan dedim kusura bakmayın.

Geri
Yukarı