Laptoptaki yalama olmuş vida nasıl çıkartılır?

atakanatlgn

Decapat
ASUS laptopa SSD takviyesi yapacaktım ama SSD'deki vida çok az yalama olmuş ama yine de tornavida boşa dönüyor. Bunu kendim nasıl çıkartabilirim veya zarar vermeden çıkartabilecek nereler vardır? Yardımcı olursanız sevinirim.

ASUS laptopa SSD takviyesi yapacaktım ama SSD'deki vida çok az yalama olmuş ama yine de tornavida boşa dönüyor. Bunu kendim nasıl çıkartabilirim veya zarar vermeden çıkartabilecek nereler vardır? Yardımcı olursanız sevinirim.
Silikon veya paket lastiğini vidaya koyup döndürmeyi deneyin.

Hocam lehim kalemi ile ısıtıp cıkartabilirsiniz.

Lehim bir elektrikçilerde bulunur hocam. Rica etseniz kullanabiliriniz, kasaya zararı olmaz. Sadece baskı uygulayan plastiği yumuşuatıyor. Zaten 5 10 saniye tutun yumuşar ve kolayca sökülür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tornavidanizin ucuna neodyum miktanis bulabilirseniz onu ekleyip agirlik vermeden sokmeyi deneyin. Spiral seklindeki vida kanalindan bu sekilde sokme yapilabilir. Vida basina siyanoakrilat japon yapistiricisi uygulayip sokmeyi veya vida basini capraz bir sekilde sikistirarak cikarmayi deneyebilirsiniz.

Hocam araya balon koyun. Yani assagidan yukari olacak sekilde vida-balon-tornavida.

Tornavidanizin ucuna neodyum miktanis bulabilirseniz onu ekleyip agirlik vermeden sokmeyi deneyin. Spiral seklindeki vida kanalindan bu sekilde sokme yapilabilir. Vida basina siyanoakrilat Japon yapistiricisi uygulayip sokmeyi veya vida basini capraz bir sekilde sikistirarak cikarmayi deneyebilirsiniz.

Yarın deneyeceğim umarım olur SSD elimde kalmaz umarım.

Geri
Yukarı