Laptopta kasmalar

Tamamdır altta mavi yazıyla CPU yazan yerin karşısındaki 3100 3200MHz hızları takip edin onlar da bir düşüş oluyor mu veya düşüş olan bir bölüm var mı onu öğrenmeye çalışın.

Bu arada ekran kartı belleği ve saat hızları yanılmıyorsam P1 veya P2 yani pasif konumda çalışıyor gibi duruyorlar onu da bir kontrol eder misin?

Düşüyor onlar 2650 2700 oluyor zaten.
Tamamdır altta mavi yazıyla CPU yazan yerin karşısındaki 3100 3200MHz hızları takip edin onlar da bir düşüş oluyor mu veya düşüş olan bir bölüm var mı onu öğrenmeye çalışın.

Bu arada ekran kartı belleği ve saat hızları yanılmıyorsam P1 veya P2 yani pasif konumda çalışıyor gibi duruyorlar onu da bir kontrol eder misin?

Ekran kartı belleğini nasıl kontrol edeceğim bir bilgim yok maalesef.

Her özellik seçili oldugunu için bende tam olarak ne hangisi tespit ediyorum ama sanırım GPU1 satırındaki 300MHz yazan saat hızı o normalde +1000MHz falan olması lazım MEM1 yazan da bellek hızı o da 4 haneli rakamlar da olması gerekiyor ama çalışmıyor gibi duruyor.

Tahmin ediyorum belli bir sıcaklığa ulaştıktan sonra düşmeye başlıyor o sıcaklık değeri hangisiyse ona ulaşmayacak seviye de bir frekans değerine atamalısınız işlemciyi mesela 2700 de sabit kalması veya cihaza undervolt yapılıp frekansı yükseltilmeli o olayı ThrottleStop'dan nasıl yapıldıgını tam bilmiyorum YouTube'da videoları mevcut ancak en kötü frekans düşürerek sıcaklığın yükselmesinin önüne geçip stabil çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Her özellik seçili oldugunu için bende tam olarak ne hangisi tespit ediyorum ama sanırım GPU1 satırındaki 300MHz yazan saat hızı o normalde +1000MHz falan olması lazım mem1 yazan da bellek hızı o da 4 haneli rakamlar da olması gerekiyor ama çalışmıyor gibi duruyor.

Tahmin ediyorum belli bir sıcaklığa ulaştıktan sonra düşmeye başlıyor o sıcaklık değeri hangisiyse ona ulaşmayacak seviye de bir frekans değerine atamalısınız işlemciyi mesela 2700 de sabit kalması veya cihaza undervolt yapılıp frekansı yükseltilmeli o olayı ThrottleStop'dan nasıl yapıldıgını tam bilmiyorum YouTube'da videoları mevcut ancak en kötü frekans düşürerek sıcaklığın yükselmesinin önüne geçip stabil çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Anladım da benim bu kadar bilgim yok bu işe elleşmemek daha iyi şu an için neyse daha iyi bir fikir gelene kadar bekliyorum artık. @Recep Baltaş

Geri
Yukarı