Laptopta Kullanılabilecek Monitör Önerisi

Burhan Yıldız

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba

Laptopumla birlikte kullanabilceğim büyük ekrana sahip bir monitör arıyorum. Genellikle uzun saatler oyun oynadığımdan bana uygun bişe arıyorum. Ayrıca monitör seçerken nelere dikkat etmem gerek pek fikrim yok. Piyasada çok fazla seçenek var. Kısaca daha büyük ekranda masaüstü toplamadan laptopla beraber büyük ekranda oyun keyfi almak istiyorum.

Kullandığım laptop ; ASUS K555LB CORE İ5 5200U 2.2GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W8.1 NOTEBOOK

Ufak bir araştırmayla şöyle bir monitör buldum ne kadar uygun olur bilmiyorum.

ASUS VP228H 21.5'' 1MS hdmı Oyuncu Monitörü Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Ayrıca merak ettiğim diğer konu laptopa bağlarken performans sorunu yaşar mıyım? Uyumlu çalışabilir miyim her ikisiyle de? Ya da başka daha iyi seçenekler önerebilir misiniz?

Bütçe ; 400-500 TL Aralığında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevap veremedim bir süredir. Birkaç konuda tavsiyeye ihtiyacım var.

Şuan bendeki laptopta sadece HDMI çıkışı mevcut , almak istediğim modelde yukarda belirttiğim modelle aynı özelliklere sahip fakat 23.6'' olcak. Hazır madem büyük ekran alıcam 21.5'' alacağıma daha büyük ekran olmasında kusur olmaz diye düşündüm.

Merak ettiğim konu ; DVI olan modeli 500 TL , aynısının HDMI olanı 560 TL den satılıyor şuan ...

Acaba dönüştürücü kullanarak DVI modeli kullansam herhangi bir uyumsuzluk olur mu? Yada 60 TL farkı vermeye değer mi sizce?

DVI olan model ; ASUS VP247T 23.6'' 1MS Oyuncu Monitörü Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

HDMI olan model ; ASUS VP247H 23.6'' 1MS Oyuncu Monitörü Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Tekrar eklemiş olayım kullandığım laptop ; ASUS K555LB CORE İ5 5200U 2.2GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W8.1 NOTEBOOK

Burhan, bana sorarsan 60tl fazla verip HDMI olan modeli al, dönüştürücü ile kullanmak çoğu zaman sağlıklı sonuçlar vermiyor.
Hem monitörde hoparlör de mevcut, HDMI kullanırsan fazladan kablo takıp sesi taşımak zorunda da kalmazsın.

Burhan, bana sorarsan 60tl fazla verip HDMI olan modeli al, dönüştürücü ile kullanmak çoğu zaman sağlıklı sonuçlar vermiyor.
Hem monitörde hoparlör de mevcut, HDMI kullanırsan fazladan kablo takıp sesi taşımak zorunda da kalmazsın.

Cevabın için teşekkürler Berat , Ekran boyutu hakkında senin fikrin ne acaba oyun için 21.5'' mi yoksa 23.6'' mi daha mantıklı seçim olur?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı