Laptopta kullanılan HDD masaüstüne takılır mı?

AliSezgin_0

Hectopat
Elimde böyle bir laptop HDD'si var, masaüstü PC'me takabilir miyim?

rn_image_picker_lib_temp_97e54556-3c58-404f-b0bd-d8eefed3b203.jpg

Evet takabilirsin. Ben kullanıyordum laptop HDD'ini masaüstünde.

SATA girişi var ama sanırım HDD için SATA kablosu almam gerekiyor.

Evet. SATA kablosu lazım sana.

Bir video izledim Genel Markalar 5002 Sata 3.0 Kablo Hdd Harddisk Ssd Sata3 Data Kablosu Fiyatı, Yorumları - Trendyol böyle bir kabloyu takıyor HDD'ye sonra kalan bir kısma PC'den takıyor kabloyu. O kablonun PC'de olup olmadığını nereden anlayabilirim?

Evet. SATA kablosu lazım sana.

Videoda bu hatta bir göz atmak istersen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Takabilirsin. Ama SSD almanı öneririm. 1 haftadır yanlış SSD gönderildiği için sistemimi HDD takarak kullanmak zorundayım. Çok fark ediyor.

Bir video izledim Genel Markalar 5002 Sata 3.0 Kablo Hdd Harddisk Ssd Sata3 Data Kablosu Fiyatı, Yorumları - Trendyol böyle bir kabloyu takıyor HDD'ye sonra kalan bir kısma PC'den takıyor kabloyu. O kablonun PC'de olup olmadığını nereden anlayabilirim?

Videoda bu hatta bir göz atmak istersen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam olarak ne sorduğunu anlamadım. SATA girişinin bilgisayarda olup olmadığını mı soruyorsun?

Yok hayır bak videoda HDD'ye kasadan bir tane daha kablo takıyor ya o bende var mıdır varsa nerededir. Yani çünkü yoksa böyle bi kablo almam lazım sanırım Dark TX USB Type C - 2.5" SATA Dönüştürücü Adaptör (TXACE23) Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Takabilirsin. Ama SSD almanı öneririm. 1 haftadır yanlış SSD gönderildiği için sistemimi HDD takarak kullanmak zorundayım. Çok fark ediyor.

Bende SSD var zaten bunu depolama için kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı