Çözüldü Laptopta MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tpragile

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
Crucial 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
SSD veya HDD modeli
1TB Crucial
Ekran kartı
Nvidia GeForce RTX 3060 Laptop GPU
İşlemci
Intel i7 11800H
Laptopumda GTA 5 oynarken çok fan çalıştırdığını fark ettim ve sonrasında bir anda kapandı sistem. Her açtığımda W11 sesi çalıp takılıp dırrrr diye çalıyor. Hiçbir şekilde düzeltemedim onarım vs yerinden. Geri yükleme sayfasında C okunmuyor tarzı hata alıyorum. Memtest ile test ettiğimde kıpkırmızıydı beklemekle bile uğraşmadım. Sorum şu: İşletim sistemi çöken bir sistem RAM bozuk diye gösterip üstüne MEMORY_MANAGEMENT mavi ekranını verir mi? Konu tam olarak ona bağlı değil ama laptopum Monster Tulpar T7 v25.1.2 ve RAM'le ilgili sorun yaşayan sanırım en azından bu model için benimdir.(16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz RAM var ve RAM'leri test etmek için laptopu açmak istedim fakat vidalardan birini biraz daha zorlarsam yalama olacak.)

Çözüm
Anladım. Dediğim gibi RAM'e BIOS'tan uygulanan işlem varsa onu geri alın belki onunla geçer. Olmazsa da artık servise verip geçin.
Memory Management Hatası disk hatalarında da veriyor. C diski okunmuyor dedin diskette de sorun oluşmuş olabilir. Bilgisayarın yeni sanırım neden teknik desteğe başvurmuyorsun?

Memory Management Hatası disk hatalarında da veriyor. C diski okunmuyor dedin diskette de sorun oluşmuş olabilir. Bilgisayarın yeni sanırım neden teknik desteğe başvurmuyorsun?
Teknik desteğe yazdım ve 2 gün sonra göndereceğim ama formatla düzelecekse onu beklemek istemedim. Ne kadar süreceğini de bilmiyorum

BIOS ayarlarını varsayılana döndürmeyi deneyebilirsiniz. XMP vb. bir ayar açıksa yine sorun yaşayabilirsiniz. Ek olarak sistemi güvenli modda başlatmayı denediniz mi?

BIOS ayarlarını varsayılana döndürmeyi deneyebilirsiniz. XMP vb. bir ayar açıksa yine sorun yaşayabilirsiniz. Ek olarak sistemi güvenli modda başlatmayı denediniz mi?
Güvenli modu denedim o zaman şifre girme ekranına kadar varıyorum şifreyi girince bu sefer siyah ekran hatası veriyor.(cevapladım sandım cevabı göndermemişim)

Anladım. Dediğim gibi RAM'e BIOS'tan uygulanan işlem varsa onu geri alın belki onunla geçer. Olmazsa da artık servise verip geçin.

Çözüm
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE alıyorum şimdi de MEMORY_MANAGEMENT.

Yapacak bir şey kalmadı servise vereceğim. Servis sonrası tecrübemi aktarırım artık burada zamanı gelince. Yine de teşekkürler yardım için.
Cihazı servise 12 Mayıs'ta gönderdim ve bugün geri geldi. RAM'lerini değiştirmişler, temiz Windows kurmamı önerdiler ama içinde çok dosya olduğu için biraz kararsızım. Cihazın sorunu çözülmüş.
Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı