Çözüldü Laptopta monitör ile harici GPU nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EsktWekts

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün yeni bir monitör aldım. Monitör aldığımız zaman bildiğim kadarıyla harici ekran kartını kullanabiliyormuşuz. Bunu nasıl yapabilirim?

Bağladığınız port harici kart üzerindeyse direkt harici karttan görüntü alırsınız. Kontrol etmemizi isterseniz NVIDIA Denetim Masası'ndan PhysX yapılandırması sekmesini yollayın.
Sistem NVIDIA ise tabii.

Bağladığınız port harici kart üzerindeyse direkt harici karttan görüntü alırsınız. Kontrol etmemizi isterseniz NVIDIA Denetim Masası'ndan PhysX yapılandırması sekmesini yollayın.
Sistem NVIDIA ise tabii.
1716308334768.png

Laptoptaki HDMI veya DP portu doğrudan harici karta bağlıysa kullanabilirsin. Laptop modelin nedir?

Bağladım şu anda monitöre bağlı durumda

"IdeaPad Gaming 3 15ach6"
Laptop modelim bu.

Eki Görüntüle 2201262

Bağladım şu anda monitöre bağlı durumda

"IdeaPad Gaming 3 15ach6"
Laptop modelim bu.

Normalde monitör bağlı olmadan SS atmanız lazım fakat HDMI portu iGPU üzerinde, cihazda farklı görüntü çıkışı sunabilecek port da yok Type-C portu vs. çıkış desteklemiyor o modelde. Direkt harici karttan görüntü alamazsınız yani.

Çözüm
Normalde monitör bağlı olmadan SS atmanız lazım fakat HDMI portu iGPU üzerinde, cihazda farklı görüntü çıkışı sunabilecek port da yok Type-C portu vs. çıkış desteklemiyor o modelde. Direkt harici karttan görüntü alamazsınız yani.

Tamamdır teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı