Laptopta RAM'lerin dual channel çalışması için gerekli özellikler

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Laptop için RAM bakıyorum fakat laptopumdaki ile aynı olan RAM'i bulamıyorum. Bundan dolayı aynı Mhz, CL, voltaj ve hafıza değerlerine sahip farklı marka RAM buldum. Sizce bu ikisi laptopumda dual çalışır mı?

Normalde Mhz, CL, voltaj degerleri tuttugu zaman sorun olmamasi lazim. Almadan önce Google'da ufak bir arastirma yapmakta fayda var: Ayni laptopta senin gibi baskasi farkli marka ram takip dual ram yapabilmis mi?

Yorumunuz için teşekkürler. Peki ben bu RAM'in aynısını Amazon'dan istetsem elime gelir mi vergisi olur mu? Türkiyede satılmıyor.

Baktım yoktu. RAM'in fotosunu atayım.
Screenshot_2019-08-08-13-07-16.png

Screenshot_2019-08-08-13-16-26.png

Üstteki laptoptaki RAM alttaki alacağım RAM.

Son düzenleme:
Baktım yoktu. RAM'in fotosunu atayım.
Eki Görüntüle 425422
Eki Görüntüle 425426
Üstteki laptoptaki RAM alttaki alacağım RAM.

Internette sadece CL degerini bulamadim senin Samsung RAM'in, ama sanirim 19CL. CPU Z ile bakabilirsin. Verdigin linkteki ürün de uyuyor, CL=19, Mhz=2666 ve Voltaj degerinin 1.2V olmasina dikkat et.
Bunlar disinda bir de anakartin dual channel destekliyor mu onu da bilmek gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı