Laptopta sadece GTX1050'yi kullanmak

Profesör01

Hectopat
Merhabalar benim hem Intel GPU'lu hem GTX 1050'si olan bir laptopa sahibim ama ben hiçbir zaman Intel'in dandik gpusunu kullanmasını istemiyorum. Bunu yapmam mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapılıyor anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem, harici ekran kartı gerektiren herhangi bir oyun veya programı açtığında otomatik GTX ekran kartını kullanmaya başlar. Ha yok internette dolaşayım dersen veya ofis programlarını kullanayım dersen GTX ekran kartını kullanmasına gerek yok ve neden gerek olsun ki? Boşuna elektrik tüketimi.

Merhabalar benim hem Intel GPU'lu hem GTX 1050'si olan bir laptopa sahibim ama ben hiçbir zaman Intel'in dandik gpusunu kullanmasını istemiyorum. Bunu yapmam mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapılıyor anlatır mısınız?
G770'lerde MUX yok. G900'lerde olması lazım.

Cihazınızda MUX Switch var ise yapabilirsiniz.
Modelinizi söyleyin, araştırıop size söyleyelim.

Casper Excalibur g850.7700-B5G0X buyurun hocam model bu​

Sistem, harici ekran kartı gerektiren herhangi bir oyun veya programı açtığında otomatik GTX ekran kartını kullanmaya başlar. Ha yok internette dolaşayım dersen veya ofis programlarını kullanayım dersen GTX ekran kartını kullanmasına gerek yok ve neden gerek olsun ki? Boşuna elektrik tüketimi.

Hocam Intel'i kullanınca ölü pikseller oluyor yeniden başlatmak lazım oluyor bir de kasıyor bazen ekran kartı yüzünden.

1615207197193.png

Aygıt Yöneticisini açıp, Görüntü Bağdaştırıcılarına gelip, Intel UHD Graphics'e sağ tıklayıp ekran görüntüsü atar mısın?

Buyurun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı