Laptopta sadece GTX1050'yi kullanmak

1615207572722.png

Bunu diyor hocam kusura bakmayın yanlış anlamışım peki devre dışı bırak dersem sorun yaşar mıyım?

Eki Görüntüle 912269

Bunu diyor hocam kusura bakmayın yanlış anlamışım peki devre dışı bırak dersem sorun yaşar mıyım?
Şimdi sana hayır desem ve sen sorun yaşasan ben suçlu duruma düşerim ama mantık olarak baktığımızda cihazda harici olarak bir ekran kartı entegre olduğu için sen onu devre dışı bıraksan da sorun olacağını zannetmiyorum ancak sorumluluk sizde ona göre. :)
Ben harici olanı devre dışı bırakmıştım denemek için bir sorun olmadı sonra geri çalıştırabildim.
''Kaldır'' a tıklamaz isen bir problem olmaz gibi.

Şimdi sana hayır desem ve sen sorun yaşasan ben suçlu duruma düşerim ama mantık olarak baktığımızda cihazda harici olarak bir ekran kartı entegre olduğu için sen onu devre dışı bıraksan da sorun olacağını zannetmiyorum ancak sorumluluk sizde ona göre. :)
ben harici olanı devre dışı bırakmıştım denemek için bir sorun olmadı sonra geri çalıştırabildim.
"Kaldır" a tıklamaz isen bir problem olmaz gibi.

Hocam monitörümün Hz değeri arttı şaka gibi.

Merhabalar benim hem Intel GPU'lu hem GTX 1050'si olan bir laptopa sahibim ama ben hiçbir zaman Intel'in dandik gpusunu kullanmasını istemiyorum. Bunu yapmam mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapılıyor anlatır mısınız?
Hocam o zaten kendini ayarlar eğer ayarları arttırırsanız 1050 nin bütün gücünü kullanması gerekir. Ayarları kıstığınız veya çok sistem istemeyen bir oyun oynadığınızda 1050 ve dahili ekran kartını ortak kullanır. Ben de 1650 ti var RDR2 de %99-%1 kullanım minecraftta %40-%40 olarak kullanım dağılıyor buna engel olamazsınız, fakat aygıt yöneticisinden dahili ekran kartını devre dışı bırakıp çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı