Laptopta sağ ok tuşu kırıldı

508516

Centipat
Çok basit bir sorun gibi gözükebilir ama en çok kullandığım tuşlardan biri olan sağ yön tuşu kırıldı. Sağ yön tuşuna biraz fazla basmamdan kaynaklı olarak yerinden çıktı. Bir tuş için servise göndermek ve tüm klavyeyi değiştirtmek istemiyorum. Basit bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçici çözüm arıyorsan kullanmadığın başka bir tuşu sök yön tuşunun yerine (yön tuşu artık takılmıyorsa) tak ama önerim servise yollamanız.

Tuşun ayakları/tırnakları kırılmadıysa tekrar yerine takıp kullanabilirsiniz. Eğer kırılmışsa tuşu ücret karşılığı 3 boyutlu baskı yapan site/kişilerden bastırabilirsiniz. İkinci el bilgisayar alan, satan, tamir eden yerlere sorabilirsiniz hurdaya çıkmış laptopları parçalara ayırıp satıyorlar şansınız varsa bulabilirsiniz.

Tuşun ayakları/tırnakları kırılmadıysa tekrar yerine takıp kullanabilirsiniz. Eğer kırılmışsa tuşu ücret karşılığı 3 boyutlu baskı yapan site/kişilerden bastırabilirsiniz. İkinci el bilgisayar alan, satan, tamir eden yerlere sorabilirsiniz hurdaya çıkmış laptopları parçalara ayırıp satıyorlar şansınız varsa bulabilirsiniz.
Tuşun tırnakları kırılmış sanırım çünkü takamıyorum. Normalde tuş basıyor ama boş durduğunda kötü gözüktüğü için tuşu üstüne koyup kullanmama kararı aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı