Laptopta sorun varken AIDA kullanılır mı?

xmen333

Picopat
Daha fazla  
Herkeslere merhaba. Yaklaşık 1.5 ay önce bir laptop aldım. Dell G15 gaming laptop. İlk zamanlar hiç sorunu yoktu, oyunlar yağ gibiydi. Şu sıralar sık sık FPS düşmesi almaya başladım. Ve Valorant vs. oyunlarda GPU kullanımı çok az. Bataryasında da biraz sorun var. Şarjdayken şarj azalması,%35'ten 0A aniden düşmesi gibi. Supportassist uygulamasını yükleyip tam test çalıştırdım. Sonlara doğru test error hatası aldım. Hızlı testte de aynısını yaşadım. Laptopta şimdilerde AIDA 64 raporu çıkarmayı istiyorum. Sizce bu tip sorunlar varken çalıştırmak doğru mu? Duyduğum kadarıyla test tüm donanımı sonuna kadar zorluyor. Bazı donanımlara zarar gelmesinden korkuyorum testi çalıştırırsam. Sizce çalıştırmalı mıyım? (FPS düşmesi sorunu başlayınca, art arda iki kez DDU ile sürücüleri yeniden yükledim.)+(Valorant 2-3 kez dondu ve PC kullanılamaz hale gelince bir kez CTRL+Shift+Win+b kombinasyonunu kullanarak GPU resetledim. 2-3 kez de güç tuşundan kapatarak bilgisayarı yeniden başlattım. GPU resetleme işe yaramadı. Onu sadece 1 kez denedim. Onun dışında donma kasma durumlarında güç tuşundan kapatıyorum. Kusura bakmayın biraz uzun oldu, doğru teşhis için her şeyi söylemeye çalıştım.)

SİSTEM
16 GB RAM
i5 11260H
NVIDIA RTX 3050

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopunuzun başına ne geldi, bir anda mı oldu?
Ayrıca BIOS nedenli olabileceğini düşünüyorum, 2-3 kez güncel olan BIOS'u tekrar kurmanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir anda oldu hocam, güç tuşundan kapatmalardan bir bir hafta sonra civarında. Ben ona yordum ama benim bir bilgim yok konu. Hakkında

Ayrıca BIOS nedenli olabileceğini düşünüyorum, 2-3 kez güncel olan BIOS'u tekrar kurmanızı öneririm.
O nasıl yapılıyor hocam?DDU gibi bir program mı kullanılıyor?

Bir anda oldu hocam, güç tuşundan kapatmalardan bir bir hafta sonra civarında. Ben ona yordum ama benim bir bilgim yok konu. Hakkında

O nasıl yapılıyor hocam?DDU gibi bir program mı kullanılıyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İyi bir rehber gibi duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İyi bir rehber gibi duruyor.

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim. Peki sizce AIDA 64 kullanmamda bir sakınca var mı?

Teşekkür ederim hocam deneyeceğim. Peki sizce AIDA 64 kullanmamda bir sakınca var mı?

Cihazın watt değerlerini sona dayadığı için güzel bir test aracı fakat gerek olduğunu düşünmüyorum. Normal kullanımınızda bir sıkıntı oluşursa zaten sıkıntı var demektir.
Profesyönel kullanımda işe yarayacak bir program.

Yeni konular

Geri
Yukarı