Laptopta ufak cızırtı sesi

newodys

Decipat
Laptopum yaklaşık 6 aylık. Herhangi bir oyuna girince duyulması zor olan bir cızırtı sesi geliyor bazen laptoptan. Arkada Google falan açıkken kafamı laptop kapağına yaslayıp dinlediğimde de ufak cızırtı sesleri geliyor. Bu sesler çalışan bir laptop için normal midir?

Laptopum yaklaşık 6 aylık. Herhangi bir oyuna girince duyulması zor olan bir cızırtı sesi geliyor bazen laptoptan. Arkada Google falan açıkken kafamı laptop kapağına yaslayıp dinlediğimde de ufak cızırtı sesleri geliyor. Bu sesler çalışan bir laptop için normal midir?
Laptopunuzun marka ve modeli nedir acaba?

HDD' kullanıyorsan normaldir. Mausu hareket ettirince daha da cızıltı yükselir
Evet ben de buna benzer bi şüphe duymuştum ama normal bir şeymiş, mesela gece sakin ve sessiz zamanda internette gezinirken sayfayı kaydırdığımda daha çok cızırtı geliyordu, genel olarak bi sıkıntı değil, hdd diskten geliyor, anlık bi güç uygulandığı için ses çıkıyor.

Arkadaşlar aynı sorun bende de var(acer nitro 5) laptopu alalı 1 ay oldu ve yeni farkettim sesi belki daha önce yoktu sonradan geldi yada vardı ben dikkat etmedim. adaptörü çıkarınca ses kesiliyor takınca devam ediyor ve bunu oyun başladığında fps 100 lere cıkınca yapıyor. büyük ihtimal cw diye bi durum varmış ondan olabilir. izin günümde servise götürücem bende bilgisayarı. (coil whine olan bilgisayarlar garantiden değişim oluyormu ?)bilgisayardan adaptörü cıkarınca ses kesiliyor mu senin laptopta da

HDD veya nadirde olsa SSD'den gelme ihtimali var. Coil whine da olabilir hepsi denk geldiğim sorunlar. Casper laptop'ımda Coil whine'a rastlamıştım. Sistemini tam yük stres testine sokup sesin kaynağını daha iyi duyarak hangi bileşenden geldiğini daha iyi anlayabilirsin

Fanlar bir yere sürtüyor olabilir mi?
Hocam masada düz duruyor sürttüğünü sanmıyorum.
Laptopunuzun marka ve modeli nedir acaba?
ASUS Rog Strix
HDD' kullanıyorsan normaldir. Mausu hareket ettirince daha da cızıltı yükselir
SSD kullanıyorum hocam. Mouse hareket edince yükselmiyor.
Arkadaşlar aynı sorun bende de var(acer nitro 5) laptopu alalı 1 ay oldu ve yeni farkettim sesi belki daha önce yoktu sonradan geldi yada vardı ben dikkat etmedim. adaptörü çıkarınca ses kesiliyor takınca devam ediyor ve bunu oyun başladığında fps 100 lere cıkınca yapıyor. büyük ihtimal cw diye bi durum varmış ondan olabilir. izin günümde servise götürücem bende bilgisayarı. (coil whine olan bilgisayarlar garantiden değişim oluyormu ?)bilgisayardan adaptörü cıkarınca ses kesiliyor mu senin laptopta da
Hayır. Zaten çok gelmiyor gibi çok hafif.
HDD veya nadirde olsa SSD'den gelme ihtimali var. Coil whine da olabilir hepsi denk geldiğim sorunlar. Casper laptop'ımda Coil whine'a rastlamıştım. Sistemini tam yük stres testine sokup sesin kaynağını daha iyi duyarak hangi bileşenden geldiğini daha iyi anlayabilirsin
Hocam stres testini nasıl yapabileceğim hakkında bir yer paylaşablir misiniz

Hocam masada düz duruyor sürttüğünü sanmıyorum.

ASUS Rog Strix

SSD kullanıyorum hocam. Mouse hareket edince yükselmiyor.

Hayır. Zaten çok gelmiyor gibi çok hafif.

Hocam stres testini nasıl yapabileceğim hakkında bir yer paylaşablir misiniz
Bu bağlatıdan bilgilere ulaşabilirsin.

Konuya bir şey daha eklemek istiyorum.

Ses gerçekten çok az geliyor şuan için. Eğer ses yükselirse ve performans düşmeleri yaşarsam garanti kapsamında değişim yapabilir miyim?

Ve bu durum bilgisayarıma zarar verir mi

Hocam mesajlar arasında kaynadı görmemişim. Bende de yüksek fpslerde ortaya çıkıyor durum. Adaptörü çıkarınca otomatik olarak fpsim 30a kilitlendiğinden ses kesiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı