Çözüldü Laptopta yüksek fan sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oemer Senturk

Kilopat
Daha fazla  
Laptopum biraz eski ve çok ses geliyor. Sadece okulda ders videoları izlemek için sesini azaltmak istiyorum. Fanını temizletsem ve hard diski çıkarıp SSD taksam sesi azalır mı? Başka önerileriniz var mı?

SSD alman çok bir etki yaratmaz fanda ancak sıcaklıkları ve termalin ne zaman değiştiğini öğrenebilir miyim?

Laptopum biraz eski ve çok ses geliyor. Sadece okulda ders videoları izlemek için sesini azaltmak istiyorum. Fanını temizletsem ve hard diski çıkarıp SSD taksam sesi azalır mı? Başka önerileriniz var mı?
Muhtemelen termal macunu katılaşmış hatta yok olmuş ve bilgisayar toz içinde yüzüyordur.
Sistem özelliklerinizi yazın ona göre yazılım (işletim sistemi), donanım ve bakım önerelim.
Cihazın en son ne zaman içi açıldı acaba?

Fanları biglisayarcıya götürüp temizlet çok eski sanırım elinde kalır.
Ayrıca fanları yağlasınlar güzel temizlerlerse oyun oynamadığın sürece fan sesini neredeyse hiç duymazsın.

Fanlar kirli ve yağsız ve termal macun:)

Laptopunuzda hiç termal macun yenilemesi yaptınız mı?
Aşırı ısınma buradan kaynaklanıyor olabilir. Fan'larınızı temizleyip birde Termal Macun yenilemenizi yaparsanız muhtemelen sorununuz çözülecektir

Laptopu şu an kullanmadığım için sıcaklıkları bilmiyorum ama termal macunu yıllardır değişmedim.

Tecrüben yoksa güvenilir bir bilgisayarcıya kendi aldığın termal macun ile gitmeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı